سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > تامین داخل ٨٥ درصدی قطعات مورد نیاز شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق  چاپ        ارسال به دوست

تامین داخل ٨٥ درصدی قطعات مورد نیاز شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق
تامین داخل ٨٥ درصدی قطعات مورد نیاز شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق اظهار کرد:  ٨٥ درصد از قطعات مورد نیاز شرکت نفت و گاز شرق از داخل تامين مي شود.

ابوالحسن محمدی با اشاره به سختی های تولید در مناطق عملیاتی این شرکت، گفت: شرایط خاص منطقه عملیاتی نفت و گاز شرق مانند منحصربه فرد بودن مناطق، پراکندگی چاه ها و مرزی بودن، متغیر بودن شرایط آب و هوا و ...مانع خدمت رسانی این شرکت و خدشه در استمرار تولید نخواهد شد.

مدیرعامل نفت و گاز شرق در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر، ظرفیت تولید روزانه در شرکت نفت و گاز شرق را بیش از 62 میلیون مترمکعب خواند و گفت: تولید گاز در این شرکت از میدان خانگیران شامل مخازن مزدوران، شوریجه دی و شوریجه بی و همچنین میدان گنبدلی انجام می‎شود و گاز تولیدی افزون بر تامین نیاز نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‎های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تامین می‎کند.

وی تعداد چاه هاي فعال در مناطق عملیاتی شرکت نفت و گاز شرق را 60 حلقه چاه اعلام و اظهار کرد: برای راه‎اندازی مرکز جمع‎آوری شوریجه دی در سال 97، برنامه ریزی لازم صورت گرفته و پیش بینی می شود این مرکز به زودی راه اندازی شود.

محمدی از توافق با شركت ملي گاز برای استقرار یک واحد نم‌زدایی در میدان گنبدلی خبر داد و افزود: هدف از راه اندازی این مرکز استمرار تولید در این میدان است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با اشاره به سختی های تولید در این شرکت، تصریح کرد: نوع گاز خطرناک، دور بودن از جنوب كه كار را براي پشتیبانی سخت كرده است، همچنین مشکلات ناشی از تامین و تدارکات، خطرهای مسیر تردد کارکنان به منطقه عملیاتی و مسایل انگیزش کارکنان از چالش های اساسی پیش روی این شرکت است.

محمدی با بیان اینکه رویکرد اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه های شرکت نفت و گاز شرق است، اظهار کرد: تجهيز كارگاه هاي مركزي و خدمات فني چاه ها يكي از موضوع هاي مهمي است که در این شرکت با جدیت پیگیری شده است؛ همچنین با حضور در نمايشگاه شهرك هاي صنعتي يك سري قطعات پرمصرف را در معرض ديد توليدكنندگان قرار داديم تا شركت هاي مختلف با نيازهاي ما آشنا مي شوند.

به گفته وی 85 درصد از قطعات مورد نیاز شرکت نفت و گاز شرق از داخل تامين مي شود.

محمدی با اشاره به مذاکره با پارک های علم و فناوری، اظهار کرد: تعامل با مراکز تحقیقاتی و پارک های علم و فناوری جز اولویت های شرکت نفت و گاز شرق در مسیر اقدام های توسعه ای و پژوهشی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن تاکید بر اهمیت موضوع مسئولیت های اجتماعی در این شرکت، بیان کرد: تا حد امکان و متناسب با بودجه، این شرکت به فعالیت های عام المنفعه و مسئولیت های اجتماعی اهتمام ورزیده است.

به گفته محمدی اقدام هایی مانند بهسازي و تجهيز مدارس، ایمنی و بهسازی جاده های دسترسی شهری و روستایی، تجهیز زمین بازی کودکان و راه‎اندازی مهدکودک، برگزاری دوره های فرهنگی و ... از فعالیت های شرکت نفت و گاز شرق در مسیر توجه به مسئولیت های اجتماعی است.

وی در عین حال تاکید کرد: با حمایت های شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران فعالیت های این شرکت در جهت بهبود اوضاع کارکنان و افزایش اقدام های عام المنفعه افزایش خواهد یافت.

 


١٥:٢١ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده