سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨ EN

اخبار > تحقق ١٠١ درصدی تولید گاز در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق  چاپ        ارسال به دوست

تحقق ١٠١ درصدی تولید گاز در  شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق
در جلسه معارفه و تکریم مدیر عامل شرکت نفت و گاز شرق مطرح شد

تحقق ١٠١ درصدی تولید گاز در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

مهندس رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در آیین معارفه و تکریم مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با تقدیر از زحمات مدیران این شرکت ، تحقق101 درصدی تولید گاز و 105 درصدی میعانات گازی در این شرکت در هفت ماه نخست سال را نتیجه تعامل ، همدلی و همکاری مجموعه سرمایه انسانی این شرکت برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس حاتمی در این مراسم با اشاره به جایگاه استراتژیک شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در تامین انرژی شمال و شرق کشور اظهار داشت: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علاوه بر تامین نیاز نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‎های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تامین می‎کند.

وی در رابطه با تزریق یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی شوریجه دی طی هشت ماه گرم سال تصریح کرد : با راه اندازی مخزن ذخیره سازی گاز شوریجه ، ايران در رتبه پنجم جهان از نظر توان ذخيره سازي گاز قرار گرفت. طرح ذخیره سازی گاز در سازند مخزن شوریجه دی به منظور تزریق روزانه 10 میلیون متر مکعب گاز سبک دریافتی از ایستگاه تقویت فشار گاز شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در طی هشت ماه سال و انتقال روزانه 20 میلیون متر مکعب به مراکز جمع آوری در چهار ماه سرد سال در برنامه راه اندازی قرار گرفت .در فاز دوم امکان ذخیره سازی روزانه 20 میلیون متر مکعب گاز در فصل گرم و برداشت روزانه 40 میلیون متر مکعب در چهار ماه سرد سال فراهم می شود.

مهندس حاتمی از برنامه ریزی به منظور توسعه میدان گازی توس خبر داد و افزود : با پیگیری صورت گرفته در شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت زمینه های توسعه این میدان گازی در مسیر هموار شدن است و به محض اخذ مجوزهای لازم فعالیت توسعه ای آن آغاز می شود.

بر اساس این گزارش مهندس حاتمی با تشریح نقش نیروی انسانی کارآمد در روند اجرایی طرح و پروژه ها و تولید ثروت ملی خاطرنشان کرد : نیروی انسانی کارآمد مهمترین سرمایه یک سازمان محسوب می شود که با خلاقیت خود به ارزش آفرینی و تولید ثروت ملی کمک می کنند. این شرکت نیز با وجود شرایط سخت کاری و ترش ترین گاز جهان با اتکا به خداوند متعال و نیروهای متخصص خود توانسته بدون هیچگونه حادثه ای از بدو تاسیس آن به امر تولید گاز بپردازند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این مراسم از زحمات مهندس رجبی سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در مدت تصدی این مسئولیت تقدیر و تشکر به عمل آورد و برای مهندس سید ابوالحسن محمدی مدیر عامل جدید آرزوی توفیق و سربلندی نمود.


این گزارش می افزاید : مهندس احمد رجبی در خصوص عملکرد هفت ماهه خود به عنوان سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفت : در این شرکت توليد گاز و ميعانات گازي به ترتیب برابر با١٠١ و ١٠٥ درصد برنامه تکلیفی محقق شده است. همچنین اصلاح فرآیندهای مناقصات و قراردادها با تشکیل کمیته دستور تغییر کارها ، برقراری نظام تعریف و تصویب و به کارگیری پارامترهای کیفی و فنی در ارزیابی مناقصه گران انجام شد.

وی در رابطه با تعميرات اساسي صورت گرفته در این شرکت اعلام داشت: مدت زمان تعميرات اساسي شش ماه به طول انجاميد و طي این مدت شش هزار و 700 مورد درخواست كار و ٤٦ هزار نفرساعت كار تعميراتي انجام شد كه به ترتيب ٤٠ و پنج درصد نسبت به سال پيش از آن افزايش داشته است.

مهندس رجبي به ساماندهي تداركات و عمليات كالا در شركت شرق اشاره كرد و افزود: ضمن راه اندازي سامانه جديد مديريت كالا ( EP) بالغ بر دو هزار و 38 قلم كالا به ارزش ٩٠ميليارد ريال شناسايي و تعيين تكليف شد.

وی در رابطه با دیگر فعالیت های صورت گرفته در این شرکت تصریح کرد : ارتقا سطح زندگي و رفاه خانوادها در شهرك ها با ايجاد، تجهيز و راه اندازي مركز آموزشي و فرهنگي مهد براي كودكان ، بازسازي و نوسازي مدارس دخترانه و پسرانه و پارکهای بازی ، طرح اوقات فراغت تابستاني، افزايش سهميه هاي خدمات رفاهي مسافرتي براي خانواده ها ، راهکارهای جذب و به کارگیری نیروهای ارکان ثالث و نحوه کارکرد و فوق العاده های نیروهای رسمی ، تهیه و تصویب گزارش مجمع شرکت ، برگزاری دوره های مشاوره و آموطش خانواده ها ، هماهنگي با پالايشگاه در خصوص برگزاري مانورهاي ايمني و تعمیرات اساسی از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این شرکت است. همچنین شركت بهره برداري شرق به عنوان پايلوت ، پروژه BPMS را دنبال و تجليل از بازنشستگان شركت، بيست و پنجمين نشست روساي آموزش شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران و همچنين جمع روحانيون منطقه هشت كشوري را ميزباني نمود.

شایان ذکر است : مهندس سید ابوالحسن محمدی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با تبیین ماموریت شرکت در راستای تکریم نیروی انسانی و تولید صیانتی گاز اظهار داشت : نقشه راه شرکت در دو حوزه کلان منابع انسانی و رعایت مسائل فنی و الزامات ایمنی خلاصه می شود که در رابطه با نیازسنجی نیروی انسانی اصول شایسته سالاری ، عدالت محوری ، تفویض اختیار ، تکریم نیروی انسانی ، تفکر سیستمی و کارگروهی ، ایجاد انگیزه و رضایت کاری هدف گذاری شده است و به عنوان چارچوب های فعالیت الزامی است. همچنین در رابطه با مسائل فنی بایستی به برنامه ریزی تولید حداکثری ، برنامه ریزی برای تعمیرات اساسی سال آینده ، ارتقا و توسعه HSE ، توجه و حمایت از ساخت داخل و تعامل و همکاری شایسته با مسئولان استانی و پالایشگاه شهید هاشمی نژاد اشاره کرد.

 

 


١٠:٢٣ - چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٦٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده