سال رونق تولید گرامی باد
شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨ EN

اخبار > اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در نفت جریان دارد  چاپ        ارسال به دوست

اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در نفت جریان دارد
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در نفت جریان دارد

اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در نفت جریان دارد/ ادامه توسعه صنعت نفت با تلاش روزافزون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دستاوردهای کم نظیر صنعت نفت در توسعه غرب کارون، افزایش تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب و اقدام های ارزشمند در حفاری، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در نفت جریان دارد و توسعه صنعت نفت با تلاش روزافزون ادامه می یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عصر امروز (7 آذرماه) مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در آیین تجلیل و معارفه مدیران سابق و جدید شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، ملی حفاری ایران و نفت و گاز اروندان که در باشگاه نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اهواز برگزار شد، ضمن تشکر از حضور استاندار و نمایندگان استان خوزستان در این جلسه گفت: این عزیزان با حضورشان قدردانی خود از زحمات مدیران و کارکنان صنعت نفت را نشان دادند .

وی اظهار کرد: باید به تهیه گزارش های جامع عملکرد شرکت ها توجه ویژه ای داشت؛ اقدام های بسیار خوبی در صنعت نفت انجام شده و تلاش کارکنان صنعت نفت برای افزایش تولید در دوران پس از تحریم ها بسیار قابل توجه بوده است که نیاز به قدردانی ویژه دارد. در مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری و شرکت اروندان نیز تلاش های بسیار انجام شده است که من از جانب وزیر نفت حامل پیام تشکر و قدردانی هستم.

کرباسیان با اشاره به تنظیم بودجه در دولت در زمان فعلی تأکید کرد: حتی با سهم 14.5 درصد نیز برای تأمین نیازهای صنعت در زمینه توسعه ای و سایر نیازهای جاری مشکل خواهیم داشت؛ در صورتی که در حقیقت سهم دریافتی شرکت ملی نفت ایران در حال حاضر پایین تر از این رقم است؛ از نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان خوزستان که شاهد تلاش سخت کارکنان صنعت نفت هستند، می خواهم تلاش کنند که به دلیل مشکل کمبود بودجه سرعت قطار صنعت نفت کاهش نیابد.

وی بیان کرد: افتخار می کنم که اولین مقصد سفر در مسئولیت جدیدی که بر عهده دارم استان خوزستان است، استانی که تاریخ نفت کشور در آن رقم خورده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: جا دارد از خدمات و تلاش های ارزنده جناب آقای کاردر تشکر کنم، ایشان در دوران سختی خدمت در صنعت نفت را بر عهده داشتند. از جناب آقای عالی پور که بیش از چهار سال بطور جهادی مدیریت بزرگترین شرکت نفتی کشور را بر عهده داشته اند سپاسگزارم، نکاتی که ایشان مطرح کرده اند باید مورد توجه مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار گیرد. جناب آقای سلطان کمالی از مدیران با سابقه در صنعت نفت بوده اند و تلاش های ایشان در غرب کارون نیازمند قدردانی است. جنای آقای سپهری نیز از نیروهای جوان کشور هستند و دلسوزانه برای صنعت حفاری تلاش کرده اند.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه گفت: تولید، توسعه و صادرات باید به طور پیوسته ادامه یابد.

کرباسیان تصریح کرد: مردم ما آرامش خود را مدیون شهدا و مردم خوزستان هستند. ماباید راه شهدا را ادامه دهیم. در موقعیت کنونی نیاز است تا روی پای خود بایستیم و ادامه این راه و تولید مستمر به ویژه در مخازن مشترک، ادای دین ما به شهدا است؛ با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از تولیدات داخلی، باید به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با تاکید بر روحیه همراهی و همدلی در صنعت نفت، اشاره کرد: قرار نیست با این تغییرات همه چیز از اول نوشته شود و ما هم قدردان زحمات قبلی هستیم و همچنان از تجربیات آنان بهره خواهیم برد؛ خوشبختانه بین مدیران پیشین و جدید این سه شرکت همکاری لازم وجود دارد و اطمینان دارم این شرکت ها به خوبی مسیر خود را طی خواهند کرد.

کرباسیان افزود: مشکلات همواره در هر صنعتی وجود دارد و برای مدیران و کارکنان صنعت نفت این مشکلات انگیزه ای برای تلاش بیش تر هستند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران زحمات و دستاوردهای صنعت نفت در غرب کارون و پارس جنوبی را باعث افتخار دانست و گفت: در گذشته کسی فکر نمی کرد صنعت نفت کشور توان اجرای این پروژه ها را داشته باشد.

کرباسیان مدیران عامل جدید این سه شرکت را متخصص و با تجربه دانست و بیان کرد: امیدوارم این دوستان با همان قوت سابق به تلاش های خود ادامه دهند و به موارد ذکر شده در احکام خود توجه کنند.

معاون وزیر نفت در پایان این نشست از نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

علي كاردر، مديرعامل پيشين شركت ملي نفت ايران نيز در اين مراسم ضمن ابراز خوشحالي از حضور نمايندگان مجلس در جلسه توديع و معارفه مديران عامل نفتي، گفت: ما در شركت ملي نفت ايران شرايط دشواري را پشت سر گذاشتيم و شرايط سختي نيز پيش رو داريم.

وي افزود: جناب آقاي كرباسيان مسئوليت بسيار سنگيني را پذيرفته اند و براي كشور ايثار كرده اند.

كاردر سهم واقعي دريافتي شركت ملي نفت ايران از فروش نفت را ٨ درصد دانست و گفت: گرچه همكاران ما در شركت ملي نفت ايران بسيجي گونه تلاش مي كنند، اما برای آن که مشکلات شرکت نفت کمتر شود به كمك مجلس نياز داريم.

 


٠٩:١٨ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٧٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده