سال رونق تولید گرامی باد
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ EN

اخبار > رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ضرورت ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد  چاپ        ارسال به دوست

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ضرورت ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد
رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار داشت :

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ضرورت ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد

سیدعباس ضیایی رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با حضور در جلسه مشترک با رئیس و مسئولان دانشگاه رازی کرمانشاه، اظهار داشت: ارتباط دانشگاه با صنعت امری ضروری است و در دنیا پیشرفت کشورها نتیجه ارتباط صنعت با دانشگاه بوده است.

مهندس ضیایی درباره ایجاد یک مرکز واحد در دانشگاهها برای تعامل با صنعت تاکید کرد : ایجاد یک مرکز واحد در دانشگاه‌ها برای انجام هماهنگی‌های میان دانشگاه و صنعت و احصاء ظرفیت تجهیزات دانشگاه ضرورت دارد. همچنین پروژه‌ها و انعقاد قراردادهای مشاوره با اساتید دانشگاه و صنعت از جمله حوزه‌های فعالیت و همکاری ما است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این جلسه مهندس سعید ناصری‌پور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در رابطه با فضای تعاملی این شرکت با دانشگاه اظهار داشت : در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب فضای مناسبی وجود دارد و از این فضا در راستای تعامل و ارتباط با دانشگاه استفاده می شود.

وی افزود: تاکنون نتوانسته ایم آنچنان که باید و شاید میان فرهنگ علمی ، اقتصادی و صنایع ارتباط برقرار کنیم. بخشی از این جبران کار ، ایجاد انگیزه برای کارشناسانی که ارتباط مستمر با دانشگاه دارند از نظر مالی تقویت شوند تا بدون دغدغه، کار به جلو پیش برود و ما پذیرای کارشناسان دانشگاه در صنعت نفت هستیم.

بر اساس این گزارش ، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا رئیس دانشگاه رازی در این نشست، اظهار داشت : ما اکنون راغب هستیم با همفکری عزیزانی که در بخش صنعت نفت حضور دارند و با مسائل ، طرح مبانی کار و صورت مسأله از نزدیک آشنا هستند، در محافل دوستانه و هم‌اندیشی و تعامل داشته باشیم تا در نهایت محصول این تلاش‌ها و ظرفیت‌ها سبب پیشرفت صنعت نفت و خوداتکایی بیشتر این صنعت شود.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا افزود: هرجایی که بر اساس علائق، مشوق‌ها و سیاست‌گذاری‌ها برنامه‌ریزی شد دانشگاهیان ورود پیدا کردند و در نهایت در آن مسیر موفق شدند. اگر در شروع انقلاب یک‌دهم درصد منابع علمی دنیا را دانشگاه‌های ایران تامین می‌کرد ، امروز این میزان به بالای یک‌ونیم تا دو درصد رسیده است. در واقع این نگاه فرهنگی وجود دارد که همه آحاد کشور علی‌رغم همه تنگناهای مالی حاضرند فرزندانشان را به دنبال علم بفرستند و این ذخیره‌ای برای کشور است. امیدواریم همانطور که توانایی دانشگاه رازی در همکاری با سایر صنایع استان کرمانشاه بروز کرده است، در همکاری با شرکت نفت و گاز غرب جامعه عمل به خود بگیرد.

این گزارش می افزاید ، سیدعباس ضیایی رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با همراهی مدیران و کارشناسان این شرکت و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب علاوه بر بازدید از امکانات و تجهیزات آزمایشگاه مرکزی و دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی از دانشگاه صنعتی کرمانشاه  و همچنین دانشگاه ایلام نیز بازدید به عمل آوردند.

 

 


٠٩:٣٠ - يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده