سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ EN

اخبار > سامانه تامین الکترونیکی کالا از ابتدای سال آینده اجرایی می‎شود  چاپ        ارسال به دوست

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور عملیات غیرصنعتی:

سامانه تامین الکترونیکی کالا از ابتدای سال آینده اجرایی می‎شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور عملیات غیرصنعتی از اجرایی شدن سامانه تامین الکترونیکی کالا از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر محدود شدن امکان خرید کالا از سوی شرکت های تابعه نفت تنها از طریق این سامانه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا خلیلی در جلسه الزام به بهره برداری از سامانه تامین الکترونیکی کالا (ep) که صبح امروز (یکشنبه ۱۲ آذرماه) در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، بر لزوم اجرایی شدن سامانه تامین الکترونیکی کالا از سال آینده تاکید کرد و گفت: اجرایی شدن این سامانه، مطالبه اصلی مدیریت ارشد صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران است.

وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در آینده ای نزدیک طی بخشنامه ای به مدیران شرکت های تابعه، تامین اعتبار موردنیاز برای خرید کالای مورد نیاز این شرکت ها را به استفاده از سامانه تامین الکترونیکی کالا محدود خواهد کرد و اجرایی شدن این سامانه از ابتدای سال آینده قطعی خواهد بود.

خلیلی با تاکید بر اینکه سامانه تامین الکترونیکی کالای وزارت نفت یکی از راهبردهای برنامه چهارم توسعه بوده است، گفت: در این برنامه مقرر شده بود که در مراحل ابتدایی، تامین ۵۰ درصد از کالای مورد نیاز صنعت نفت از طریق سامانه ep انجام شود.

وی ادامه داد: این مطالبه در برنامه های پنجم و ششم توسعه با قطعیت بیشتری پیگیری شد و بنابر برنامه ریزی های انجام شده تا فروردین ماه سال آینده اجرایی خواهد شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور عملیات غیرصنعتی، راه اندازی این سامانه را باعث ایجاد شفافیت در نظام عرضه و تامین کالایی صنعت نفت دانست و یادآور شد: در صورتی اجرایی شدن این سامانه، حساسیت نهادهای نظارتی کمتر شده و امکان بررسی منابع مالی و تامین کالایی برای شرکت های عامل و سازندگان داخلی فراهم خواهد شد.

خلیلی اجرایی شدن ep را به عنوان یکی از الزامات زیرساختی صنعت نفت عنوان کرد و گفت: بخش عمده ای از رقابت در میان شرکت های معتبر بین المللی در صنعت نفت مربوط به زیرساخت هاست که شرکت ملی نفت ایران با راه اندازی این سامانه می تواند تا حدود زیادی در این حوزه موفق عمل کند.

وی در ادامه از اجرایی شدن مقدمات راه اندازی این سامانه در چهار شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت خبر داد و گفت: در حال حاضر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به توفیقاتی خوبی در این زمینه دست یافته است.

وی افزود: وسعت و گستردگی حوزه فعالیت شرکت ملی نفت ایران به حدی است که دستیابی به این سامانه را با کندی مواجه کرده است. خلیلی تاکید کرد: با این وجود اصرار مدیریت ارشد شرکت ملی نفت ایران بر پیاده سازی این سامانه در این شرکت است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور عملیات غیرصنعتی در پایان از دست اندرکاران تمامی شرکت های تابعه خواست تا مشکلات شرکت های متبوع خود را در حوزه مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری، اطلاعاتی و یا زیرساختی به سرعت مرتفع سازند تا مقدمات اجرایی شدن این پروژه فراهم شود.

 


١٤:٥٨ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٢٢    /    تعداد نمایش : ٦٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده