سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧ EN

اخبار > مطالعه تمامی میادین هیدروکربوری و بازبینی تجهیزات بالادستی نفت و گاز در دستور کار شرکت ملی نفت  چاپ        ارسال به دوست

سالی پرکار برای شرکت‎های نفتی ایرانی در راه است؛

مطالعه تمامی میادین هیدروکربوری و بازبینی تجهیزات بالادستی نفت و گاز در دستور کار شرکت ملی نفت

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه از برنامه این شرکت برای مطالعه تمامی میادین نفتی و گازی و همچنین بازبینی تمامی تجهیزات بالادستی صنعت نفت خبر داد و گفت: این برنامه فرصت های کاری متعددی برای شرکت های پیمانکار در حوزه بالادست و مشاورین نفت و گاز ایجاد می کند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا منوچهری در مراسم امضای تفاهمنامه مطالعاتی طرح توسعه میدان نفتی سوسنگرد که صبح امروز (چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه) میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت پارس پترو زاگرس انجام شد، گفت: وزارت نفت مطالعه تمامی میادین نفتی و گازی و همچنین بازبینی تمامی تجهیزات بالادستی صنعت نفت را در برنامه سال آینده شرکت ملی نفت گنجانده است که فرصت مناسبی برای فعالیت پیمانکاران و مشاوران بخش بالادستی صنایع نفت و گاز ایجاد می کند.

وی ادامه داد: پیش از این، انجام طرح مطالعاتی توسعه میدان نفتی سوسنگرد به ۳ شرکت ایدرو، گسترش انرژی پاسارگاد و پتروایران ارائه شده بود و شرکت پارس پتروزاگرس، چهارمین شرکتی است که انجام طرح مطالعاتی این میدان را برعهده خواهد داشت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه در ادامه با تاکید بر سیاست شرکت ملی نفت ایران در خصوص ارائه طرح های مطالعاتی به چندین شرکت گفت: انجام مطالعات توسعه ای از سوی چندین شرکت باعث افزایش رقابت و ارائه طرح های مطالعاتی برتر می شود که در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موثر است.

وی اضافه کرد: بر اساس سیاست های شرکت ملی نفت ایران طی ۲ سال گذشته، انجام طرح های مطالعاتی میدان های نفتی و گازی بسته به انتخاب شرکت های داخلی یا بین المللی ذیصلاح به آن ها واگذار شده و در ادامه شرکت ملی نفت ایران پس از دریافت طرح های مطالعاتی، طرح برتر را انتخاب می کند.

منوچهری تاکید کرد: ارائه MDP جذاب از سوی شرکت های مطالعاتی،‌ امکان جذب مشارکت مالی و فنی شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز را افزایش می دهد که عامل موثری در پیشبرد اهداف توسعه ای شرکت ملی نفت ایران است.

امضای ۲ قرارداد با شرکت های ایرانی تا پایان سال

منوچهری در ادامه از انجام ۴۵ طرح مطالعاتی برای توسعه بیش از ۲۰ میدان نفتی و گازی خبر داد و گفت: انجام این طرح های مطالعاتی ضمن ارائه شناخت بیشتر از ظرفیت های نفتی و گازی میادین، امکان افزایش ذخایر اثبات شده نفتی و افزایش ضریب بازیافت از این میادین را فراهم می کند.

وی یادآور شد: با توجه به حجم طرح های مطالعاتی طی ۲ سال گذشته پیش بینی می شود که تا پایان امسال ۲ قرارداد توسعه ای با شرکت های ایرانی منعقد شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه ادامه داد: با وجود اینکه شرکت های پیمانکار حوزه نفت و گاز امکان تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی یا منابع بانکی را دارند، اما اولویت اصلی با تامین اعتبار از سوی سرمایه گذاران خارجی است.

اجرای ۳۰ پروژه در مناطق نفت خیز و نفت مرکزی

منوچهری با اعلام اینکه در کنار پروژه های EPCF فرصت مناسبی برای شرکت های فعال در صنایع بالادستی نفت و گاز فراهم شده است، گفت: حدود ۳۰ پروژه با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد دلار در سطح شرکت ملی نفت ایران تعریف شده است که بیشتر در محدوده فعالیت شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و نفت مناطق مرکزی است.

وی متذکر شد: شرکت ها موظف هستند تامین اعتبار حداقل ۲۰ درصد از هزینه پروژه ها را برعهده بگیرند و باقی هزینه ها با مشارکت دولت و مجلس تامین اعتبار خواهد شد.

منوچهری با تاکید بر اینکه شرکت ملی نفت ایران حمایت از سازندگان داخلی را مورد توجه قرار داده است، گفت: این حمایت در جهت توانمندسازی پیمانکاران داخلی بویژه در استان های نفتخیز است.

وی ادامه داد: انتظار متقابل ما از شرکت های پیمانکاری این است که کیفیت و سرعت ارائه خدمات خود را بالا ببرند و با کنترل قیمت ها، امکان ارائه قیمت های رقابتی را فراهم سازند.

 

 


٠٩:٥٧ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده