سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧ EN

اخبار > تجهیز شرکت زاگرس جنوبی به سامانه پایش انرژی  چاپ        ارسال به دوست

تجهیز شرکت زاگرس جنوبی به سامانه پایش انرژی

به منظور مدیریت مصرف انرژی و همزمان با راه اندازی آزمایشگاه تجهیزات پایش انرژی، سامانه پایش و اندازه گیری آنلاین انرژی در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی راه اندازی شد.

دکتر غلامحسین منتظری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، در رابطه با راه اندازی این سامانه در ستاد شرکت و منطقه عملیاتی آغار و دالان اظهار داشت: تعداد ۲۰ دستگاه کنتور هوشمند با قابلیت ارسال آنلاین اطلاعات در منطقه عملیاتی آغار و دالان و سه دستگاه نیز در ستاد شیراز راه اندازی شده است.

وی افزود: سامانه پایش و اندازه گیری انرژی علاوه بر اندازه گیری میزان مصرف انرژی، پارامترهای دیگری شامل ولتاژ، جریان، توان اکتیو، توان راکتیو، فرکانس و ... را به صورت عددی و نمودرای در بازه های زمانی مختلف نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، دکتر منتظری،درباره قابلیت های این سامانه تصریح کرد : با راه اندازی این سامانه امکان اندازه گیری میزان مصرف انرژی در پالایشگاه گاز فراشبند، شهرک مسکونی آغار و دالان، تصفیه خانه، نیروگاه، مراکز جمع آوری گاز، ACF و ساختمان های صنعتی و غیرصنعتی در ستاد شیراز فراهم آمد. همچنین نظارت بر عملکرد میزان مصرف انرژی در زمان های مختلف، چک کردن قبض های صادره ای از طرف شرکت برق منطقه ای، بررسی کیفی برق دریافتی، محاسبه هزینه های انرژی مصرفی و برآورده کردن الزامات استاندارد مدیریت انرژی (ISO 50001) را از مزایای این سیستم است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، در پایان گفت: در آینده نزدیک و طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط واحد مدیریت انرژی، سامانه پایش آنلاین انرژی در همه مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نصب و راه اندازی می شود.

 


١٤:٤٤ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٣١١    /    تعداد نمایش : ٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده