صفحه اصلی | جستجوی پیشرفته | جمعه ٠٣ فروردين ١٣٩٧
صفحه اصلی > درباره ما > معرفي شركت 
معرفي شركت

 

معرفي شركت نفت مناطق مركزي ايران

شركت نفت مناطق مركزي ايران كه در سال 1377 تاسيس گرديده، يكي از پنج شركت توليدي نفت و گاز و دومين شركت توليد كننده گاز كشور مي باشد . اين شركت مسئوليت توليد و توسعه اكثر ميدان‌هاي خشكي در يازده استان‌ ايلام، بوشهر، چهار محال و بختياري، خراسان شمالي، خوزستان، فارس، قم، كرمانشاه، كهگيلويه و بوير احمد، لرستان و هرمزگان را بر عهده دارد و در حال حاضر نزديك به نيمي از گاز مورد نياز كشور را تأمين مي‌نمايد.

شركت نفت مناطق مركزي ايران مسئوليت توسعه و توليد از 77 میدان گازی و نفتی را بر عهده دارد که شامل 47 ميدان گازي و 30 ميدان نفتي می شود كه تا كنون 13 ميدان گازي و 12 ميدان نفتي توسعه يافته و در مدار توليد هستند. ستاد اين شركت كه مسئوليت سياست گذاري و تدوين استراتژي توليد و توسعه را به عهده دارد در تهران و ستاد شركت‌هاي بهره برداري نفت و گاز شرق، غرب و زاگرس جنوبي به ترتيب در شهرهاي كرمانشاه، مشهد مقدس و شيراز واقع است .

اهداف كلي شركت :
• توليد صيانتي از ميدان هاي نفتي و گازي تحت مسئوليت .
• به‌كار گيري فن آوري هاي نوين درراستاي افزايش ضريب برداشت از مخازن .
• اكتشاف وتوسعه ميدان هاي جديد .
• نظارت بر رعايت صحيح اصول ايمني،بهداشت و محيط زيست درمناطق عملياتي وتاسيسات .
• رشد و ارتقاء دانش فني و تخصصي كاركنان .

شركتهاي تابعه اين شركت عبارتند:

1. شركت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي به مركزيت شيراز

2. شركت بهره برداري نفت و گاز غرب به مركزيت كرمانشاه

3. شركت بهره برداري نفت و گاز شرق به مركزيت مشهد

 

شركت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي

محدوده فعاليت اين شركت در استان‌هاي فارس، هرمزگان، بوشهر، كهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال و بختياري با مركزيت ستاد در شهرستان شيراز انجام مي پذيرد كه شامل حوزه فعاليت اين شركت، توليد از ميدان هاي مستقل گازي در چهار منطقه عملياتي نار وكنگان، آغارودالان، سرخون و پارسيان و توليد نفت ازميدان هاي جديد سروستان، سعادت آباد و انتقال به پالايشگاه شيراز مي‌باشد. بخشي از گاز توليدي جهت تزريق در ميدان هاي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و بخش عمده آن به پالايشگاه‌هاي شركت ملي گاز ايران و مايعات گازي آن نيز به پالايشگاه‌هاي شيراز، بندرعباس، پارسيان، فجرجم و جهت صادرات به بندر طاهري ارسال مي‌گردد.

شركت بهره برداري نفت و گاز شرق

فعاليت اين شركت در محدوده استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي با مركزيت ستاد در شهرستان مقدس مشهد انجام مي گيرد كه شامل توليد گاز از ميدان هاي خانگيران و گنبدلي است و گاز مورد نياز شمال و شرق كشور را تامين مي‌نمايد . گاز توليدي و مايعات گازي استحصالي نيز به پالايشگاه گاز خانگيران (شهيد هاشمي نژاد) ارسال مي‌گردد.

شركت بهره برداري نفت و گاز غرب

محدوده فعاليت اين شركت در استان‌هاي كرمانشاه، ايلام، خوزستان و لرستان با مركزيت ستاد در شهرستان كرمانشاه مي‌باشدكه شامل بهره بــرداري از ميدان هاي نفتي و گازي در مناطق عملياتي چشمه خوش، دهلران، سركان/ماله كوه، نفت شهر و تنگ بيجار است .

 

 

ارتباط با ما
آدرس دفتر مرکزی :
تهران ، خیابان طالقانی، روبروی وزارت نفت, پلاک 390
87520 21 +98
info@icofc.ir
آمار بازدید
بازدید این صفحه : 59123
بازدید امروز : 5268
کل بازدید : 11422197
بازدیدکنندگان آنلاين : 12
زمان بازدید : 0.3438
پیوند ها
© Copyright 2014 Iranian Central Oil Fields Co. All Rights Reserved.