سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
يکشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٧ EN

بهداشت ، ايمني و محيط زيست

 

بهداشت، ایمنی و محیط زیست - HSE

 

 

در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توجه به مسائل بهداشت، ایمنی و محیط زیست یک ارزش است. هدف ما رسیدن به توسعه پایدار، ایجاد محیط کاری ایمن، بهبود کیفیت زندگی کارکنان و ذینفعان، کنترل و کاهش خطرات و حوادث، حذف و کاهش آلودگی های زیست محیطی و افزایش روحیه مشارکت کارکنان می باشد. اعتقاد داریم که عملکرد خوب HSE، بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت کل سازمان است و یک سیستم موثر HSE منجر به بهره وری، کیفیت و سود دهی خواهد شد. واحد HSEQ-MS شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای پیشبرد اهداف فوق از سال 1379 شروع به فعالیت نمود.  


ماموریت HSEQ-MS


ما در جهت ارتقاء پروژه ها و فعالیت های تولید نفت و گاز و مایعات گازی در سطح شرکت ملی نفت از طریق تجهیز پرسنل به منابع، اطلاعات و رهبری آنان در زمینه HSE تلاش می نمائیم تا قادر شوند خدمات ارزشمندی را در بالاترین سطح حرفه ای، بدون ایجاد جراحت، بیماری و مرگ و میر ناشی از کار و صدمه به محیط زیست و پیآمدهای ناشی از تحمیل خسارت به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ارائه دهند.


بخش های زیرمجموعه امور HSEQ-MS:

امور HSEQ-MS
در شرکت نفت مناطق مرکزی شامل بخشهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست ، فضای سبز، بحران و پدافند غیر عامل، و IMS (سیستم مدیریت یکپارچه ) می باشد. بخش بهداشت، در قالب دو بخش بهداشت محیط (بهسازی محیط کار) و بهداشت حرفه ای (جنبه های زیان آور کار بر روی پرسنل) به ارائه خدمات می پردازد. در بخش ایمنی، حفاظت از پرسنل در مقابل مخاطرات و حوادث ناشی از روند جاری عملیات، ایمن سازی پروژه ها در حین اجراء و بررسی ایمنی پروژه ها در مراحل مختلف طراحی، همچنین مقابله با حوادث غیرمترقبه و شرایط بحرانی مدّ نظر باشد. در بخش محیط زیست بررسی تطابق فعالیت های ستادی و پروژه ها و عملیات تولید با استانداردهای زیست محیطی در دستور کار می باشد. از فعاليت هاي عمده در بخش محيط زيست، احداث و توسعه فضاي سبز در سطح پروژه ها و مناطق عملياتي تحت پوشش مي باشد. در بخش پدافند غیرعامل و ستاد بحران، ارتباط با سازمان های پدافند غیرعامل کشوری و مشاوران پدافند غیرعامل و طراحی و نظارت بر انجام اقدامات پدافند غیرعامل در پروژه ها و واحدهای عملیاتی و نیز جمع آوری اطلاعات، هماهنگی و مدیریت مربوطه به زمان بحران و شرایط اضطراری در پروژه ها و مناطق عملیاتی انجام می گیرد.

شركت نفت مناطق مركزي ايران و شركت هاي تابعه (شركتهاي بهره برداري نفت و گاز شرق، غرب و زاگرس جنوبي) همزمان با مديريت كيفيت (ISO 9001 & ISO/TS 29001) و مديريت بهداشت حرفه اي و ايمني (OHSAS 18001)، سيستم مديريت زيست محيطي 14001) (ISO را در قالب سيستم مديريت يكپارچه (Integrated Management System مستقر كرده و گواهينامه هاي مربوطه را دريافت نموده است. در بخش IMS، امور مربوط به استانداردهای پیاده شده در شرکت (ISO9001، ISO14001، OHSAS18001، ISO/TS 29001) بررسی و پیگیری می گردد.

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده