سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
پنجشنبه 30 دی 1400 EN
  • 1400/09/19 - 17:43
  • تعداد بازدید خبر : 241
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور جمعی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران؛

بازدید اعضاء کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از طرح ها و پروژه‌های افزایش تولید گاز نفت مرکزی در جنوب استان فارس

رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، طی بازدید دو روزه از طرح‌ها و پروژه‌های حوزه انرژی در دست اجرای استان هرمزگان و جنوب استان فارس با هدف ارزیابی روند پیشرفت این طرح‌ها از پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار وراوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بازدید کردند.

رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، طی بازدید دو روزه از طرح‌ها و پروژه‌های حوزه انرژی در دست اجرای استان هرمزگان و جنوب استان فارس با هدف ارزیابی روند پیشرفت این طرح‌ها در روز (جمعه، ۱۹ آذرماه) از پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار وراوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بازدید کردند.

مهندس سید ابوالحسن محمدی، به‌عنوان نماینده مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در نشست مشترک کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با گروه اجرایی پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار گاز وراوی و مسئولین استانی در محل اجرای این طرح، با تشریح فعالیت انجام شده در راستای نگهداشت و افزایش سقف تولید گاز میدان‌های تحت راهبری نفت مرکزی در جنوب استان فارس، بر ضرورت تسریع در توسعه میدان‌های گازی جدید جهت تثبیت و افزایش سقف تولید گاز و تامین پایدار خوراک پالایشگاه‌هادر سال‌های آتی تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و نماینده نفت مرکزی در این نشست به تعداد چاه‌ها، مراکز تفکیک و مراکز جمع آوری و خطوط لوله و انتقال نیرو اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تولید و تامین بخشی از گاز زمستانی این شرکت در منطقه پارسیان به میزان حدود ۷۰ میلیون متر مکعب در روز  از میدان های هما، تابناک، شانول و وراوی و کل تولید زاگرس نیز ۱۶۶ میلیون متر مکعب در روز، عمدتا در حوزه استان فارس قرار دارد.

وی، در رابطه با دیگر طرح‌های افزایش و تثبیت تولید گاز نفت مرکزی گفت: افزایش فشار و تثبیت تولید گاز میدان گازی شانول توسط شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مرحله مطالعه پایه مهندسی می‌باشد.

  دکتر قیم، مدیرعامل شرکت پیمانکار پروژه نیز در این نشست به انجام مسئولیت‌های اجتماعی پیمانکار اشاره کرد و گفت: در خلال انجام فعالیت‌های اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید گاز هما، وراوی به نمایندگی از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نسبت به ساخت سالن و زمین ورزشی برای استفاده مردم شریف مستقر در اطراف این طرح و پروژه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های نیروی کار در محل پروژه‌های یاد شده و به‌کارگیری نیروهای بومی اهتمام ویژه داشته است.  

در این بازدید، فریدون حسنوند، احمد مرادی، عبدالعلی رحیمی مظفری، علیرضا ورناصری، سیدموسی موسوی، منصور شکراللهی، حسین حسین‌زاده و کیوان مرادیان از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، حضور داشتند و مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و سید ابوالحسن محمدی، به عنوان نماینده مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را همراهی و میزبانی کردند.

یادآور می شود، نشست جمع بندی بازدید کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، پیش از ظهر امروز (جمعه ۱۹ آذر ماه)، در محل سالن جلسات پالایشگاه استحصال اتان پارسیان سپهر شهرستان لامرد برگزار شد.

  براساس این گزارش، پروژه احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک در خردادماه سال جاری باهدف نگهداشت، افزایش و تثبیت تولید گاز از سه میدان یاد شده تا سقف ۶۰ میلیون مترمکعب در روز با حجم سرمایه‌گذاری ۲۸۱ میلیون یورو به مرحله اجرا درآمد و در حال حاضر با پیشرفت حدود ۲۰ درصدی دنبال می شود.

لینک کوتاه خبر :
  • گروه خبری : خبر,تصويري,تولیدی
  • کد خبر : 14707
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید