سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
پنجشنبه 30 دی 1400 EN
  • 1400/10/21 - 10:15
  • تعداد بازدید خبر : 60
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با افزایش مصرف گاز در کشور؛

روزانه یک میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید نفت مناطق مرکزی ایران افزوده شد

با حفاری و راه اندازی یک حلقه چاه توسعه ای گاز در میدان شانول استان فارس، ظرفیت تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یک میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.

روزانه یک میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید نفت مناطق مرکزی ایران افزوده شد پیمان ایمانی مدیر مهندسی و ساختمان,

 
با حفاری و راه اندازی یک حلقه چاه توسعه ای گاز در میدان شانول استان فارس، ظرفیت تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یک میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی این شرکت، مهندس پیمان ایمانی مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران امروز( 21دیماه) با اعلام این خبر گفت: این شرکت در راستای تحقق برنامه های تولید تکلیفی خود خصوصاً در بخش گاز همزمان با افزایش مصرف، چاه گازی شماره -18 شانول را با توان متخصصان داخلی و کالای ساخت داخل، به تولید رساند.

وی افزود: چاه پیش گفته با تولید یک میلیون مترمکعب گاز در روز مورد بهره برداری قرار گرفته است و گاز استحصالی از طریق خطوط جریانی و انتقال جهت بهره برداری به پالایشگاه گاز پارسیان در شهرستان مهر منتقل می شود.

ایمانی خاطر نشان کرد: عملیات حفاری، احداث خطوط لوله جریانی، انتقال و همچنین نصب تسهیلات سرچاهی این چاه گازی با استفاده از توان فنی متخصصان و مهندسان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در منطقه سخت گذر و در شرایط نا مساعد آب و هوایی در تیرماه سال جاری آغاز و پس از 6 ماه تلاش شبانه روزی، وارد فاز بهره برداری شد.

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یادآور شد: همچنین چاه توسعه ای گازی شماره-19 در همین موقعیت در مرحله تدوین مقدمات انجام عملیات اجرایی قرار دارد.

وی، به حفاری و راه اندازی چاه توسعه ای دالان نیز اشاره کرد و گفت: پیش از این و در آذرماه سال جاری، چاه توسعه ای شماره-17 در میدن گازی دالان در راستای افزایش تولید گاز با دبی یک میلیون متر مکعب در روز در مدار تولید قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، مجموع گاز تولیدی از میدان های شانول و دالان نزدیک به 35 میلیون متر مکعب در روز  در گستره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و حوزه عملیاتی شرکت تابعه بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و در جنوب استان فارس واقع شده است.

 

  • گروه خبری : خبر,تولیدی
  • کد خبر : 14773
  روابط عمومی
خبرنگار

روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید