سال تولید؛ دانش بنیان ، اشتغال آفرین گرامی باد
پنجشنبه 20 مرداد 1401 EN
  • 1401/05/11 - 08:00
  • تعداد بازدید خبر : 109
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نفت مرکزی محقق شد؛

پروژه لرزه‌نگاری سه بعدی میادین تنگ بیجار و دلاوران به اتمام رسید

متن صوتی

پروژه لرزه‌نگاری سه بعدی میادین تنگ بیجار و دلاوران در غرب کشور به پایان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی، غلامرضا نصیرایی مدیر فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران امروز (سه شنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱) در این باره گفت: این پروژه، در قالب طرح توسعه میادین تنگ‌بیجار و دلاوران و با هدف مطالعه ساختار زمین شناسی، بررسی و رفع ابهامات ساختمانی و مخزنی این میادین و همچنین چگونگی توسعه میدان دلاوران در مدت بیست و یک ماه از سوی یک شرکت داخلی و نظارت اداره ژئوفیزیک این مدیریت انجام شد.

وی، با بیان اینکه عملیات برداشت داده‌های لرزه‌نگاری میادین پیش گفته در مساحت یک‌هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع و با ۶۵ هزار نقطه چشمه لرزه‌ای انجام شد، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی، کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه و همچنین واقع شدن بخشی از این پروژه در مناطق مرزی، عملیات برداشت داده‌های لرزه‌نگاری با استفاده از ۶۰۰ ساعت خدمات پروازی (بالگرد) با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صورت گرفت.

نصیرایی یادآور شد: دراجرای پروژه سه بعدی میادین تنگ‌بیجار و دلاوران در حوزه فعالیت این شرکت در غرب کشور، ضمن ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نفر، در مناطق پیرامونی مناطق عملیاتی نیز کمک‌های مالی در قالب مسئولیت های اجتماعی هزینه شد.

مدیر فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در پایان افزود: در پروژه لرزه‌نگاری میادین تنگ بیجار و دلاوران در منطقه‌ای به وسعت یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار از مناطق مرزی آلوده به مین و مهمات عمل نشده از زمان جنگ تحمیلی به صورت مکانیزه و دستی پاکسازی شد.

گفتنی است؛ با اتمام عملیات پردازش و تفسیر داده های برداشت شده، نتایج حاصله جهت بهره برداری و انجام مطالعات مربوطه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

  • گروه خبری : خبر,تولیدی
  • کد خبر : 15172
کلمات کلیدی
  روابط عمومی
خبرنگار

روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید