سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
پنجشنبه 30 دی 1400 EN
  • 1400/09/21 - 15:07
  • تعداد بازدید خبر : 207
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
تثبیت یک‌میلیون مترمکعب گاز در روز؛

تثبیت یک‌میلیون مترمکعب گاز در روز؛ با تعویض تاج چاه 65 خانگیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق

به همت متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، تاج چاه شماره- 65 خانگیران بدون تحمیل هزینه‌های سنگین عملیات با موفقیت تعویض و از افت یک‌میلیون مترمکعب گاز در روز جلوگیری شد.

به همت متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، تاج چاه شماره- 65 خانگیران بدون تحمیل هزینه‌های سنگین عملیات با موفقیت تعویض و از افت یک‌میلیون مترمکعب گاز در روز جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی، مهندس بهروز راهداری رئیس اداره خدمات فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در خصوص انجام موفقیت‌آمیز این عملیات گفت: با توجه به نشت شدید داخلی شیرآلات تاج چاه 65 خانگیران و نیز هم‌زمانی این اتفاق با سرمای هوا و نیاز شدید به گاز در شبکه توزیع، به همت متخصصان داخلی شرکت، عملیات تعویض تاج چاه شماره 65 خانگیران در سریع‌ترین زمان ممکن انجام و چاه مجدداً در مدار تولید قرار گرفت.

وی افزود: جهت اجرای عملیات تعویض تاج چاه 65 خانگیران، در ابتدا چاه به‌طور کامل ایمن و در کمترین زمان ممکن، توسط متخصصان بخش عملیات و تعمیرات سر چاهی با همکاری واحدهای مهندسی بهره‌برداری، ایمنی و آتش‌نشانی، عملیات بهره‌برداری و آزمایشگاه در شرایطی کاملاً ایمن و بدون هیچ حادثه‌ای پایان یافت.

مهندس خیرآبادی، رئیس مهندسی نفت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق نیز در این خصوص افزود: با برنامه‌ریزی دقیق و انجام هماهنگی‌های لازم و نظارت همکاران مهندسی بهره‌برداری این امر مهم محقق و تولید یک‌میلیون مترمکعب گاز در روز از چاه یادشده تثبیت شد.

وی ضمن قدردانی از همکاران خدمات فنی، بهره‌برداری، HSE و ترابری گفت: انجام این عملیات توسط متخصصان و کارکنان این شرکت و با استفاده از امکانات داخلی بدون استقرار دکل حفاری که خود مستلزم صرف هزینه بالا و افزایش زمان عملیات تعویض تاج چاه در آستانه فصل زمستان بوده  و در نتیجه این اقدام فوری منجر به‌صرفه جویی قابل‌توجهی در هزینه و زمان تعمیر ات گردید.

 بر اساس این گزارش، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از شرکت‌های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و تنها تولیدکننده استراتژیک گاز و در حال حاضر با تولید روزانه 63 میلیون مترمکعب گاز تأمین‌کننده عمده گاز 6 استان شمال شرق و شمال به شمار می‌آید.

 

لینک کوتاه خبر :
  • گروه خبری : خبر,تصويري,تولیدی
  • کد خبر : 14712
{author_name}
تصویر نویسنده :

  روابط عمومی
عکاس

روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید