سال جهش تولید گرامی باد
جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩ EN

اخبار > کشف یک میدان نفتی جدید با حجم ۵۳ میلیارد بشکه  چاپ        ارسال به دوست

کشف یک میدان نفتی جدید با حجم ۵۳ میلیارد بشکه
رئیس‌جمهوری در استان یزد خبر داد

کشف یک میدان نفتی جدید با حجم ۵۳ میلیارد بشکه

رئیس‌جمهوری از کشف میدان نفتی جدید خبر داد و گفت: حجم ذخایر نفت درجای این میدان ۵۳ میلیارد بشکه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر حسن روحانی امروز (یکشنبه، ۱۹ آبان‌ماه) در جمه مردم یزد اظهار کرد: خبر خوش من این است که کارکنان شرکت ملی نفت ایران پس از چند سال تلاش به‌ویژه از سال ۹۵ تا کنون، به یک میدان جدید نفتی بزرگ دست یافته‌اند که من این خبر را به محضر ملت ایران اعلام می‌کنم.

رئیس جمهوری افزود: این هدیه کوچک دولت و شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران است.

روحانی ادامه داد: این یک میدان نفتی بزرگ است که از بستان آغاز می‌شود تا نزدیک امیدیه و ۲۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت این میدان نفتی است؛ این لایه نفتی ۸۰ متر عمق دارد و نفت درجای آن ۵۳ میلیارد بشکه است که این نشان دهنده این ‌است کشور ثروتمندی داریم.

وی با بیان اینکه موضوع مهم در این میدان بزرگ نفتی ضریب بازیافت است و اینکه از ۵۳ میلیارد بشکه نفت چه مقدار می‌توان استحصال کرد و به فروش رساند، اظهار کرد: تنها یک درصد افزایش ضریب بازیافت از این میدان نفتی، ۳۲ میلیارد دلار بر درآمدهای کشور می‌افزاید. آنهایی که در دو سه سال اخیر مرتب مطرح می‌کنند که شرکت‌ها و فناوری‌های خارجی نباید وارد کشور شود، باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

روحانی با تاکید بر اینکه لازم است از فناوری‌های پیشرفته جهانی در هر کجایی که باشد استفاده کنیم، افزود: اگر ضریب بازیافت از این میدان نفتی ۱۰ درصد باشد، این به معنای ۳۲۰ هزار میلیارد درآمد است و چنانچه ضریب بیشتر باشد درآمد بیشتری نیز به‌دست می‌آوریم؛ بنابراین باید با علم، دانش و فناوری روز، رفاه و آسایش مردم را افزایش دهیم و با این روش راه و مسیر درست آینده را روشن سازیم.

 


١٤:٠٦ - يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٤١٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده