سال جهش تولید گرامی باد
سه شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٩ EN

اخبار > نیازهای فناورانه شرکت ملی نفت ایران به صورت یکپارچه ارائه می‎شود  چاپ        ارسال به دوست

نیازهای فناورانه شرکت ملی نفت ایران به صورت یکپارچه ارائه می‎شود
در گردهمایی استارت‎آپ‎ها در حوزه نفت

نیازهای فناورانه شرکت ملی نفت ایران به صورت یکپارچه ارائه می‎شود

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: مجموعه همكاران ما در شركت ملی نفت ایران تمام نیازهای فناورانه خود را در قالب كتابچه ای به صورت یكپارچه تهیه كرده اند كه امروز ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، عصر امروز در گردهمایی شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه نفت، ابراهیم طالقانی با اشاره به همكاری های حوزه پژوهش و فناوری وزارت نفت و مراكز علمی در گذشته، گفت: در دهه ٨٠ با ایجاد مراكز تحقیقاتی حوزه نفت، تعامل وزارت نفت و دانشگاه ها سازمان یافت و زیرساخت های مناسبی ایجاد شد.

وی افزود: در دهه ٩٠ نیز وزارت نفت با تعریف پروژه های كاربردی تلاش كرد تا دانشگاهیان با نیازهای واقعی صنعت نفت آشنا شوند و نسبت به رفع آن اقدام كنند، بدینوسیله مراكز تحقیقاتی به مراكز حرفه ای نزدیك تر شدند.

طالقانی تاكید كرد: خوشبختانه امروز در حوزه نفت شاهد مراكز تحقیقاتی هستیم كه می توانند حل مسئله كنند. اما برای توسعه فناوری ها در این زنجیره به دو حلقه دیگر نیز نیاز است كه اولین حلقه، استفاده از مراكز دانش بنیان و استارت آپ ها است.

این مقام مسئول با اشاره به نیازهای فنی و غیر فنی شركت ملی نفت ایران، گفت: اهمیت نیازهای غیرفنی نیز بسیار بالاست و شاید بخش زیادی از توانایی استارت آپ ها در همین حوزه باشد؛ اطمینان می دهم كه شركت ملی نفت ایران آمادگی استفاده از مجموعه توانایی های استارت آپ ها را دارد.

وی با تاكید بر تخصیص پارک ری به عنوان مركزی برای حضور استارتاپ ها، تشریح كرد: زیرساخت های لازم اولیه برای استارت آپ ها در حال آماده سازی است، البته الزامی به استقرار استارت آپ ها در این پارك نیست.

طالقانی ادامه داد: امروز شاهد شركت های بزرگ E&P هستیم كه می توانند در كنار شركت ملی نفت ایران منشا استفاده از خدمات استارت آپ ها باشند. نیازهای دو شركت در این زمینه نیز امروز ارائه می شود.

وی تصریح كرد: مواد شیمیایی یكی از پرمصرف ترین مواد مجموعه عملیات بالادستی نفت هستند كه سالانه رقم قابل توجهی به تهیه آن اختصاص می یابد و شركت های دانش بنیان می توانند در تهیه این مواد ورود كنند.

طالقانی تصریح کرد: امروز در نشستی نیازهای شركت ملی نفت ایران در حوزه مواد شیمیایی ارائه می شود و سپس چالش ها مورد بررسی قرار می گیرد. امیدوارم این نشست ها به امضای تفاهم نامه ها و تبادل قرارداد ها منجر شود.

به گزارش NIOC، گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت صبح امروز (یکشنبه، ٢٧ بهمن‌ماه) با حضور وزیران نفت و علوم، تحقیقات و فناوری در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به‌کار کرد و عصر سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه به‌کار خود پایان می‌دهد.

 

 

 


١٥:١٩ - يکشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٦٣١    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده