سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
دوشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > تقدیر از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به پاس تکریم محیط زیست  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به پاس تکریم محیط زیست
تقدیر از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به پاس تکریم محیط زیست

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای کاهش آلودگی هوا در شرکت های تابعه و مناطق عملیاتی مورد تقدیر مدیریت ایمنی ، بهداشت ، محیط زیست و پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این لوح تقدیر به مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این راستا اشاره شده است که از جمله می توان به انجام اقدام عملی در اجرای هفت بند از قانون هوای پاک اشاره کرد که در این شرکت اجرایی شده است. این بندها شامل اطمینان از صحت عملکرد خودروها در زمینه فنی وایمنی و کنترل آلاینده ها ، رعایت مقررات ابلاعی از سازمان محیط زیست در زمینه احداث ، توسعه ، تغییر خط تولید و تغییر محل ، شناسایی و رفع منابع آلودگی هوا ، اختصاص حداقل 10 درصد از فضای صنعتی جدید الاحداث به ایجاد فضای سبز ، تعامل با بازرسان ادارات محیط زیست ، استفاده از گاز شهری در موتورخانه ها و اخذ معاینه فنی موتورخانه ، مدیریت پسماند های تولیدی و اندازه گیری صدای محیطی می شود.

بر اساس این گزارش طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی سامانه گاز سوخت و تیپ مشعل در مرکز تفکیک هما و شانول در منطقه عملیاتی پارسیان ، طراحی و نصب نیروگاه فتوولتائیک 44 کیلوواتی در منطقه سروستان و سعادت آباد و کاشت و نگهداری بیش از 96 هکتار فضای سبز از دیگر فعالیت های شرکت در زمینه کاهش آلودگی هو ا و صیانت از محیط زیست به شمار می رود.

این گزارش می افزاید برگزاری مزایده فروش گازهای همراه در نفت شهر و سومار ، با هدف کاهش اثرات سوء زیست محیطی و ایجاد ارزش افزوده از این منابع ، همچنین ایجاد فرصت سرمایه گذاری و کسب و کار از موارد تشویقی شرکت در این زمینه محسوب می شود. با اجرایی شدن قرارداد فروش گاز میدانهای نفت شهر و سومار روزانه از سوزاندن حدود 20 میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود.

 


١٦:٤٣ - دوشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٥٩٤    /    تعداد نمایش : ٥٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده