سال جهش تولید گرامی باد
شنبه ١٤ تير ١٣٩٩ EN

اخبار > مدیریت و بهينه سازي مصرف انرژي در شركت نفت مناطق مركزي ايران طی دو فاز دنبال می شود  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت و بهينه سازي مصرف انرژي در شركت نفت مناطق مركزي ايران طی دو فاز دنبال می شود
به مناسبت روز بهره وری و بهینه سازی مصرف؛

مدیریت و بهينه سازي مصرف انرژي در شركت نفت مناطق مركزي ايران طی دو فاز دنبال می شود

در راستاي اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف انرژي مصوب سال 1389 به عنوان مهم‌ترين سند بالادستي كشور در حوزه مديريت انرژي و همچنين دستورالعمل ابلاغي وزير نفت در این خصوص، جهت ايجاد تيم مديريت انرژي و استقرار سيستم مميزي و مديريت انرژي در شركت نفت مناطق مركزي ايران طی دو فاز در دستور كار قرار گرفت.

مهندس احمد رجبی مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تشریح برنامه های اجرایی بهینه سازی مصرف انرژی در این شرکت اظهار داشت: در فاز نخست بر اساس دستورالعمل ابلاغی ، استقرار سيستم مديريت انرژي در ساختمان‌هاي ستاد شركت نفت مناطق مركزي ايران و همچنين شركت‌هاي تابعه انجام و گواهينامه استقرار سيستم مديريت انرژي مبتني بر استاندارد ISO50001 دريافت شده است.

وی افزود: فاز دوم به منظور اجراي دستورالعمل استقرار سيستم مديريت انرژي مربوط به تدوين برنامه جامع استقرار سيستم مديریت انرژي در واحدهاي صنعتي شركت نفت مناطق مركزي ايران است كه در این رابطه شناسايي و تدوين برنامه جامع استقرار سيستم مديريت انرژي و بهينه‌سازي سيستم‌ها در واحدهاي صنعتي با مصرف سالانه بيش از پنج ميليون متر مكعب گاز يا سوخت مايع معادل آن و همچنين واحدهاي صنعتي شركت‌هاي تابعه با مصرف سالانه بيش از يك مگاوات برق با همكاري شركت‌هاي بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي، شرق و غرب در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مدیریت تولید این شرکت از انجام ممیزی فنی انرژی در منطقه عملیاتی سراجه قم و پالایشگاه دالان خبر داد و تصریح کرد : استقرار سيستم مديريت انرژي در منطقه عملياتي سراجه قم در مرحله انجام مميزي فني انرژي، جمع آوري اطلاعات و مستندات سيستمي است . همچنين در پالايشگاه دالان طي مميزي فني انرژي انجام شده، تجهيزات بارز مصرف كننده انرژي شناسايي و براي هريك معيار اندازه گيري تعريف شده است.

بر اساس این گزارش ، استاندارد ISO50001 الزامات مرتبط با سيستم‌هاي مديريت انرژي را تشريح نموده و بصورت نظام‌مند سازمان‌ها را در خصوص مديريت مصرف حامل‌هاي مختلف انرژي توانمند مي‌سازد و در بهینه سازی مصرف انرژي که شامل جلوگيري از اتلاف انرژي ، نشت انرژي ، اسراف و استفاده غير منطقي از انرژی است ، نقش اساسی ايفا مي‌نمايد.

 


١٤:١٧ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٣٨٠١    /    تعداد نمایش : ٢٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده