سال جهش تولید گرامی باد
دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩ EN

اخبار > خودکفایی زاگرس جنوبی در تولید کارت کنترلی پنل کمپرسورهای تامین هوای تاسیسات گازی  چاپ        ارسال به دوست

خودکفایی زاگرس جنوبی در تولید کارت کنترلی پنل کمپرسورهای تامین هوای تاسیسات گازی
خودکفایی زاگرس جنوبی در تولید کارت کنترلی پنل کمپرسورهای تامین هوای تاسیسات گازی

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی باهدف حمایت از تولید داخل، بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت و کاهش اثرات تحریم‌ها با همکاری بخش خصوصی داخلی موفق به ساخت کارت کنترلی پنل کمپرسورهای هوا و خودکفایی در این محصول شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل این شرکت، گفت: با توجه به بروز اشکالات فنی بر روی کارت‌های کنترلی کمپرسور هوای Atlas Copco دریکی از مراکز جمع‌آوری گاز منطقه عملیاتی پارسیان و هزینه بالای خرید نمونه خارجی مشابه، ساخت تعداد هشت عدد کارت کنترلی این پنل‌ها با همکاری بخش خصوصی داخلی در دستور کار شرکت زاگرس جنوبی قرار گرفت.

مهندس حمید ایزدی، گفت: کارت‌های جدید دارای سه ورودی آنالوگ فشار، سه ورودی آنالوگ دما و هفت ورودی دیجیتال است که قابلیت نصب بر روی انواع کمپرسورهای قدیمی و جدید را دارد.

وی، با اشاره به اینکه ساخت این کارت‌ها درمجموع ۱۸۸ میلیون ریال هزینه در برداشته است، گفت: با توجه به اینکه تأمین هریک از این کارت‌ها از بازارهای خارجی و در شرایط تحریم ۴۵۰ میلیون ریال هزینه در بردارد با بومی‌سازی آن‌ها بیش از ۳ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی حاصل‌شده است.

ایزدی، گفت: با تلاش کارکنان متعهد منطقه عملیاتی پارسیان، این کارت‌ها در کمپرسورهای هوای یکی از مراکز جمع‌آوری گاز منطقه عملیاتی پارسیان، نصب و پس از طی دوره یک‌ماهه تست میدانی و انجام اصلاحات لازم، در حال حاضر با بالاترین قابلیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در حال سرویس‌دهی می‌باشند.

وی، با اشاره به‌ضرورت تأمین تجهیزات صنعت نفت با تکیه‌بر توان داخلی، گفت: این شرکت در تلاش است تا در زمینه‌های دیگر ابزار دقیقی، ضمن برقراری ارتباط و تعامل با شرکت‌های توانمند داخلی، اقدام به بومی‌سازی دیگر تجهیزات کنترلی و ابزار دقیقی که تأمین بین‌المللی آن‌ها مستلزم صرف وقت و هزینه‌های بالا است، اقدام نماید.

منطقه عملیاتی پارسیان یکی از مناطق عملیاتی مهم و استراتژیک شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان‌های لامرد، مهر و خنج در جنوب استان فارس و همسایگی منطقه ویژه اقتصادی پارس قرار دارد.

 


١٢:٢١ - سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٠٣١    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده