سال جهش تولید گرامی باد
يکشنبه ١٠ اسفند ١٣٩٩ EN

اخبار > تعداد 10 دستگاه خودرو آتش نشانی نفت و گاز زاگرس جنوبی تعمیر و بازسازی شد  چاپ        ارسال به دوست

ماشین آتشنشانی
تعداد 10 دستگاه خودرو آتش نشانی نفت و گاز زاگرس جنوبی تعمیر و بازسازی شد

بمنظور آمادگی ناوگان آتش نشانی، تعداد ۱۰ دستگاه از خودروهای سنگین آتش نشانی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مستقر در پنج منطقه عملیاتی این شرکت تعمیر، بازسازی و به روزآوری شدند.

به گزارش روابط عمومی ، رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: یکی از مهمترین اقدامات انجام گرفته در این زمینه تغییر کاربری خودروهای آتش نشانی پشتیبان به خودروهای آتش نشانی چند منظوره با بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا است.

مهندس علیرضا امینی، در خصوص مزیت های تغییرات ایجاد شده گفت: در خودروهای چند منظوره از سامانه های مختلف خاموش کننده آتش از جمله آب و فوم به همراه کلیه تجهیزات مربوطه استفاده می شود در حالی که خودروهای پشتیبان فقط دارای سیستم آب هستند.

امینی، ادامه داد: بمنظور ارتقا ضریب اطمینان عملکرد خودروهای آتش نشانی، کلیه مخازن آب، فوم و تجهیزات مربوط به آن نوسازی و بازسازی شد و همچنین آزمون عملکرد سیستم های الکتریکی، کابین خودرو، پمپ آتش نشانی و تجهیزات مرتبط، مخازن آب و فوم، مانیتورها، سیستم کف ساز و سایر تجهیزات نصب شده بر روی کابین به دلیل اطمینان از عملکرد صحیح کلیه خودروها، انجام شد.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اینکه این خوروها هم اکنون در مناطق عملیاتی پارسیان، نار و کنگان، آغار و دالان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد در حال سرویس دهی هستند، گفت: در صورت اجرای این پروژه توسط شرکت های صاحب نام سازنده خودروهای آتش نشانی، اجرای آن ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشت اما در اقدامی جدید به منظور کمک به توانمندسازی شرکت های نوپای بومی، افزایش بهره‌وری و استفاده بیشتر از دانش متخصصان زاگرس جنوبی، اجرای این پروژه توسط یکی از شرکت های فعال در استان فارس با هزینه ای حدود ۴۰ میلیارد ریال به اتمام رسید.

وی در پایان، گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی دارای ۱۶ ایستگاه آتش نشانی و ۲۵ خودرو اطفاء حریق است که به منظور مقابله با هر گونه حادثه احتمالی در آمادگی کامل هستند.

 


١٣:٤١ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٢٤٨    /    تعداد نمایش : ١٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده