سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠٧ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آماده توليد و تأمین پایدار گاز زمستانی می شود  چاپ        ارسال به دوست

حاتمی، مدیرعامل نفت مرکزی
رامین حاتمی؛

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آماده توليد و تأمین پایدار گاز زمستانی می شود

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از ارائه برنامه توليد گاز این شرکت جهت تأمین پايدار مصارف خانگی و صنعتی در فصل زمستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رامین حاتمی، دراین‌باره گفت: به همت کارکنان این شرکت به‌ویژه در واحدهای فنی و عملیاتی، با انجام تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده بخش‌ قابل‌توجه ای از تأسیسات و خطوط انتقال گاز باهدف استمرار و تولید ایمن به انجام رسيده که این مهم، تا اواسط مهرماه سال جاری ادامه می‌یابد و با تمام توان و ظرفیت آماده تأمین گاز زمستانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در رابطه با برنامه ذخيره سازي و بازتوليد گاز در مخازن شوريجه و سراجه تصريح كرد: در راستای تأمین پایدار و حداکثری گاز و سوخت زمستانی، اين شركت، برنامه راهبردي انجام ذخیره‌سازی و بازتولید گاز در مخازن طبیعی شوریجه در شمال شرق و سراجه قم در مرکز کشور را در دستور كار خود دارد.

وي همچنين با اشاره به ثبت ركورد ذخيره سازي و بازتوليد حدود سه ميليارد متر مكعب گاز در سال گذشته، خاطرنشان كرد: از ابتداي دوره تزريق، سال جاري تاكنون در مجموع به ميزان 2.1ميليارد متر مكعب گاز در مخازن شوريجه و سراجه قم تزريق شده و اميداست، تا پايان دوره تزريق، سقف برنامه ذخيره سازي محقق شود.

مهندس حاتمي، درباره اهميت فرهنگ سازي در امر بهينه سازي مصرف سوخت يادآور شد: به‌منظور عبور از بحران کسری گاز در فصل زمستان و در اوج مصرف، می‌بایست پیش از آغاز فصل سرما علاوه بر انجام اقدامات و تمهیدات لازم در حوزه تولید و توزیع گاز به فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت عموم هم‌وطنان در مصرف بهینه، توجه شایانی صورت گيرد.

بر اساس اين گزارش، مجموع گاز تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در سال گذشته برابر با ۷۰ میلیارد مترمکعب بوده كه نقش به سزايي در تامين گاز مصرفي كشور به خصوص در فصل زمستان دارد.

 


٠٨:٤١ - دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٥٥٤    /    تعداد نمایش : ١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده