سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ EN

اخبار > انجام تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید  چاپ        ارسال به دوست

انجام تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید

با هدف اطمینان از صحت عملکرد، ارتقا ایمنی و پایداری تولید در فصل زمستان، برای نخستین بار تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، جانشین رییس منطقه عملیاتی آغار و دالان، گفت: عملیات تعمیر این ترانسفورماتورها با آغاز مانور کلید زنی جهت قطع برق آغاز شد و آزمونهای مورد نیاز تعمیرات اساسی ترانسفورماتورها با رعایت کلیه الزامات و در شرایط کاملاً ایمن، انجام شد.

محمد نجفی افزود: اقدامات اصلاحی مورد نیاز شامل تفکیک آنالیز روغن بصورت شش ماهه یا سالانه و سایر تست‌ها مانند آزمون‌های روغن و تست الکتریک طبق دستورالعمل استاندارد ترانسفورماتورها بوده است که پس از بازرسی انجام شده است.

وی، بازرسی وضعیت ظاهری و متعلقات، بررسی وضعیت کلی ترانس، آزمون های کنترل کیفی، آزمون های الکتریکی،رنگ آمیزی، بررسی سیستم حفاظتی و در نهایت ارائه گزارش تعمیرات را از مهمترین فرایندهای کلی انجام تعمیرات اساسی ترانسفورماتورها عنوان کرد.

او با اشاره به انجام یک هزار و صد نفر ساعت کار در بازه زمانی ۱۵ روزه، انجام تست روغن و تست الکتریک ۱۷ دستگاه ترانس منجر به تشخیص عیوب موجود در سیستم داخلی، بازرسی و سرویس مدارات مرتبط، رفع اشکال مداری مربوط به سنسورها و ارائه پروپوزال جهت تعیین تکلیف وضعیت ترانسها را از دستاوردهای مهم این تعمیرات بر شمرد.

منطقه عملیاتی آغار و دالان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در حوزه جغرافیایی جنوب شرقی استان فارس است.

 

 


١٧:٤٨ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٦٧٤    /    تعداد نمایش : ١١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده