سال جهش تولید گرامی باد
شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٩ EN

اخبار > بسته سرمایه‌گذاری 600 میلیون دلاری احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز  چاپ        ارسال به دوست

بسته سرمایه‌گذاری 600 میلیون دلاری احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز
در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران محقق می‌شود؛

بسته سرمایه‌گذاری 600 میلیون دلاری احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز

مدیر سرمایه‌گذاری و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از اقدامات انجام شده در این مدیریت به منظور سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری برای احداث ایستگاههای تقویت فشار در راستای تامین خوراک پایدار پالایشگاه های گازی پارسیان، فجر جم و ایلام، خبر داد.

مهندس محمد بهمئی مدیر سرمایه‌گذاری و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با دلایل و ضرورتهای این سرمایه گذاری اظهار داشت: با توجه به روند افت طبیعی تولید در مخازن گازی این شرکت و اینکه اکثر این میادین در نیمه عمر خود به سرمی برند، این بسته سرمایه گذاری تعریف شده که شامل احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز میدان های کنگان، تنگ بیجار، هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک و همچنین بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز میدان نار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مهندس بهمئی افزود: با توجه به مذاکرات انجام شده با پیمانکاران و شرکت‌های سازنده داخلی، مقدمات اجرایی و اخذ مجوزهای لازم جهت احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز میادین کنگان، هما، وراوی و مرکز تفکیک تابناک و همچنین بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز موجود میدان نار در قالب قراردادهای EPCF در دستور کار قرار دارد.

مدیر سرمایه‌گذاری و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تصریح کرد: کارهای اجرایی پروژه احداث و راه اندازي ايستگاه هاي تقويت فشار گاز میدان های هما و وراوي و مركز تفكيك ميدان تابناك با ابلاغ مصوبه هیات مدیره نفت در این خصوص و امضاء تفاهم نامه همکاری فی مابین این شرکت و شرکت E&P داخلی آغاز شده است. بر اساس مفاد مصوبه مذکور، مشاور انتخاب و با تامین هزینه مشاور توسط شرکت سرمایه گذار، اسناد مهندسی پایه میادین مذکور توسط مشاور تهیه و نهایی گردید که با انجام مذاکرات قراردادی با شرکت مذکور و اخذ مصوبه هیات مدیره نفت مبنی بر واگذاری احداث و راه اندازی ایستگاه به شرکت سرمایه گذار، پس از اخذ مجوزهای لازم، موضوع در دست پیگیری و مدت زمان اجرای پروژه مذکور 36 ماه در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، مهندس بهمئی درباره اجرایی شدن طرح بازآرايي ايستگاه تقويت فشار گاز میدان نار در راستای نگهداشت سقف تولید اظهار داشت: مذاکراتی با شرکت های سازنده داخلی در این خصوص صورت پذیرفت و پس از برگزاری جلسات متعدد پیشنهاد فنی مورد تایید، دریافت و اقدامات لازم جهت اخذ مصوبه و واگذاری پروژه به صورت EPCF ازطریق سازندگان و منابع سرمایه گذاران داخلی در دست اقدام می باشد.

این گزارش می افزاید، پروژه احداث و راه‌اندازی ايستگاه تقويت فشارگاز ميدان گازی کنگان نیز با ابلاغ مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران و امضاء تفاهم‌نامه همکاری این شرکت و یک شرکت ایرانی به مرحله اجرا درآمده؛ که اقدامات جهت انتخاب مشاور با تأمین سرمایه توسط شرکت ایرانی انجام و اسناد مهندسی پایه بر اساس شرح کار مشاور نهایی شده است.

مهندس محمد بهمئی در پایان درباره تامین خوراک پایدار پالایشگاه ایلام، خاطر نشان کرد: در خصوص احداث ایستگاه تقویت فشار گاز میدان تنگ بیجار نیز مذاکراتی با شرکت های سرمایه گذار و سازنده های داخلی در جریان می باشد و انتظار می رود با اتمام مذاکرات قراردادی و اخذ مجوزهای لازم، به زودی روند اجرایی آن آغاز شود.

 


١٥:٠٥ - دوشنبه ٦ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٣٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده