سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠ EN

اخبار > اجرای موفقیت‌آمیز تغییر آرایش شیرهای کاهنده تسهیلات سرچاهی  چاپ        ارسال به دوست

اجرای موفقیت‌آمیز تغییر آرایش شیرهای کاهنده تسهیلات سرچاهی
در منطقه بهره‌برداری نفت وگاز سراجه قم انجام شد؛

اجرای موفقیت‌آمیز تغییر آرایش شیرهای کاهنده تسهیلات سرچاهی

با هدف ساده‌سازي و تسهيل در بهره برداری، آرایش شیرهای کاهنده تسهیلات سرچاهی چاه‌های شماره 3 و 5 در واحد منطقه عملیاتی سراجه قم به صورت سري طراحي و اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ رئیس منطقه عملیاتی سراجه قم با اعلام این خبر گفت: پیشنهاد طرح سری نمودن شیرهای کاهنده به منظور تسهيل در بهره‌برداري با تایید مهندسی نفت و امور مهندسي مدیریت مهندسی ساختمان نفت مناطق مرکزی ایران در چاه های شماره 3 و 5 با موفقیت انجام شد.

سید محمدحسن سلیمانی افزود: با اجرای این مهم در طرح ذخیره‌سازی گاز علاوه بر تسهیل در بهره‌برداری از چاه‌های مذکور، موجب تغییر سريع در حجم گاز تولیدی روزانه، بدون خوردگي در مسيرهاي مرده حذف شده می‌گردد.

وی پیرامون مزایای اقتصادي تغییر آرایش در شیرهای کاهنده این واحد بهره برداری اظهار کرد: از جمله مزایای اجرای این طرح می‌توان به حذف شش دستگاه شیر جانبی در اندازه های 1/16-7 و 9 اینچ ای‌پی‌آی 5000 و همچنین تعداد دوازده عدد فلنج، تعدادي زانویی و سه‌راهی جهت استفاده اشاره کرد.

سلیمانی درادامه خاطرنشان کرد: پیش‌تر نیز در چاه‌های شماره 8 و 10 بهره‌برداری سراجه قم این تغییر آرایش انجام شده بود.

رئیس منطقه عملیاتی سراجه قم با بیان اینکه در اجراي این پروژه از توان فني و عملياتي ستاد تهران و منطقه بهره برداري سراجه قم استفاده شد، ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری ادارات مهندسي نفت، امور مهندسي مديريت مهندسي و ساختمان و به ويژه همكاران منطقه عملیاتی سراجه گفت: سود و صرفه اقتصادی حاصل از این عملیات بیش از 60 میلیارد ریال برآورد شده است.

منطقه عملیاتی سراجه قم از مناطق عملياتي شركت نفت مناطق مركزي ايران است كه با ذخيره سازي گاز در مخزن طبيعي سراجه به منظور تامين پايدار سوخت زمستاني و تقويت شبكه سراسري انتقال گاز بسيار حايز اهميت مي باشد.


٠٩:٣٧ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٣٩٦٢    /    تعداد نمایش : ٥٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده