سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
جمعه ٢٨ خرداد ١٤٠٠ EN

اخبار > آغاز زودهنگام تعمیرات اساسی زاگرس جنوبی در راستای آمادگی تولید زمستانی  چاپ        ارسال به دوست

ابوالحسن محمدی
آغاز زودهنگام تعمیرات اساسی زاگرس جنوبی در راستای آمادگی تولید زمستانی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از آغاز زودهنگام تعمیرات اساسی تأسیسات فرآورشی و خطوط لوله انتقال این شرکت در منطقه عملیاتی نار و کنگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، سید ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، گفت: از ابتدای پروژه تعمیرات اساسی این شرکت در سال جاری 345 متر از خطوط لوله سرچاهی میدان کنگان طبق برنامه در دست تعمیر قرارگرفته است و همچنین در حال حاضر تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری گاز شماره سه کنگان حدود 96 درصد پیشرفت داشته و طی دو روز آینده و پس از پایان تعمیرات اساسی این مرکز در سرویس قرار می‌گیرد.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه ادامه تعمیرات اساسی ناحیه عملیاتی کنگان طی مدت یک ماه از اواخر تیرماه تا اواخر مردادماه انجام می‌شود، افزود: تعمیرات دوره‌ای این شرکت در راستای نگهداشت تولید پایدار، صیانت از سرمایه‌های ملی و مدیریت دارایی‌های فیزیکی و همچنین با اتکا بر توانمندی داخلی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان برنامه‌ریزی‌شده است.

محمدی، اظهار داشت: برنامه زمان‌بندی پروژه تعمیرات اساسی سایت‌ها، خطوط لوله مدفون و سطح الارضی در سال جاری باهدف حداقل کاهش نسبت به تولید تکلیفی و بر اساس الزامات اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات، ارزیابی ریسک صورت گرفته (RBA)خطوط لوله، تأسیسات و تجهیزات تدوین و پس از دریافت مجوزها در اختیار مناطق عملیاتی قرار گرفت و با رعایت کامل الزامات HSE و پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: طبق برنامه تدوین‌شده تعمیرات دوره‌ای منطقه عملیاتی آغار و دالان در تیرماه و منطقه عملیاتی پارسیان در اواخر مردادماه تا اواسط مهرماه برنامه‌ریزی‌شده است.

وی افزود: همچنین تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‌آبادبه‌عنوان تنها منطقه عملیاتی تولید نفت این شرکت نیز برای شهریور و مهرماه 1400 برنامه‌ریزی‌شده است.

محمدی، در ادامه گفت: در پروژه تعمیرات اساسی سال جاری حدود 137 هزار نفر ساعت کار پیش‌بینی‌شده است که شامل حدود 60 هزار نفر ساعت تعمیرات خطوط لوله به متراژ تقریبی 4 هزار و 972 متر در سایزهای سه الی 48 اینچو حدود 77 هزار نفر ساعت کار تعمیراتی بر روی تأسیسات و تجهیزات مراکز جمع‌آوری، لخته‌گیرها، ایستگاه تقویت فشار نار، پالایشگاه گازی دالان و مرکز CPF سروستان و سعادت‌آباد است.

وی، اظهار داشت: مراحل تعمیرات خطوط لوله شامل خاک‌برداری، پوشش برداری، بررسی و بازرسی خطوط لوله و در صورت لزوم برش لوله‌های معیوب و درنهایت جایگزینی و جوش لوله بدون عیب است که پس از انجام مراحل بازرسی، مجدداً لوله‌ها بر اساس استانداردهای مربوطه پوشش گذاری و دفن می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، در پایان، گفت: همچنین پروژه تخصصی و منحصربه‌فرد تعمیرات چهار دستگاه ژنراتور گازی و توربین SGT-400 ایستگاه تقویت فشار گاز نار نیز در دست انجام است که در حال حاضر یک دستگاه تعمیر و در محل ایستگاه نصب‌شده است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی پارسیان، آغار و دالان، نار و کنگان، سرخون وگشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را راهبری می‌کند.

 

 


١١:٠٥ - چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٩٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده