سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
دوشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > تحقق برنامه توليد نفت و گاز شش ماهه نخست سال 1400 در غرب كشور  چاپ        ارسال به دوست

حاتمی، مدیرعامل نفت مرکزی
مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي ايران:

تحقق برنامه توليد نفت و گاز شش ماهه نخست سال 1400 در غرب كشور

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از تحقق بيش از100 درصدی توليد نفت و گاز در نیمه نخست سال جاری در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی: مهندس رامین حاتمی، مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي ايران، در جلسه پيش بيني بهره دهي چاه هاي اين شركت در غرب كشورگفت: در شش ماه نخست سال جاري با بهره برداري بهينه از چاه هاي موجود و تعمير و حفاري تعداد 6 حلقه چاه و با تلاش همكاران در ستاد و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب فعاليت هاي توليدي در دست پيگيري است و در حال حاضر توليد در بخش نفت حدود 110 درصد و گاز 93 درصد محقق شده و عمده كاهش تكليفي گاز به دليلتغيير در برنامه مبادي دريافت گاز بوده است.

رامین حاتمی افزود: با انجام 54 هزار نفر ساعت كار تعمیرات اساسی در تاسیسات تولید نفت وگاز و همچنين تلاش مسئولانه متخصصان و کارکنان خدوم ستاد و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب موجب شد تا تولید مطمئنی از میادین به ویژه میادین مشترک در غرب کشور را شاهد باشیم.

وی، پیرامون میزان تولید نفت از میادین مشترک در حوزه عملیاتی نفت و گاز غرب اظهار داشت: در نیمه نخست سال 1400 از مجموع نفت تولیدی، به میزان 45 درصد به برداشت از میادین مشترک اختصاص یافت که نشان از توليد بي وقفه در برداشت از این میادین می باشد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مسیر راه اندازی ایستگاه تقویت فشارگاز دهلران خاطرنشان کرد: این ایستگاه با هدف تامین بخشي از خوراک پایدار کارخانه گاز وگاز مایع(NGL3100) برنامه ریزی شده استكه تا كنونبا پيشرفت 12 درصدي آن،پیش بینی می شود در نیمه دوم 1401به بهره برداری برسد.

مهندس رامين حاتمی،به پروژه هاي مطالعاتي و توسعه اي ميادين غرب نيز اشاره كرد و گفت: پروژه¬های مطالعات مخازن میادین تنگ بیجار، دهلران، نفت شهر، سمند به اتمام رسيده و عمليات اجرايي طرح توسعه ميادين سومار، سامان، دلاوران جهت تأمين خوراك تأسيسات نفت شهر با مجموع دبي 10 هزار بشكه در روز آغاز شده است.

در این جلسه که مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران حضور داشتند، مديرعامل و مديريت فني و عمليات شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب پیرامون عملکرد سایر بخش ها و چالش و تنگناهای موجود توضیحاتی ارائه دادند.

 

 


١١:٠١ - چهارشنبه ٢١ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٦١٣    /    تعداد نمایش : ٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده