سال جهش تولید گرامی باد
چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩ EN

اخبار > نخستین چاه در اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید در نفت مناطق مرکزی ایران تولیدی شد  چاپ        ارسال به دوست

نخستین چاه در اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید در نفت مناطق مرکزی ایران تولیدی شد
مجري طرح نگهداشت و افزايش توليدنفت شركت نفت مناطق مركزي ايران:

نخستین چاه در اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید در نفت مناطق مرکزی ایران تولیدی شد

مجري طرح نگهداشت و افزايش توليد نفت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: نخستین حلقه چاه توسعه‌ای در اجرای طرح توسعه میادین نفتی غرب کشور در گستره عملیاتی این شرکت در میدان دانان حفاری وبه تولید اولیه رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ پرويز صالح وند،با اشاره به انجام موفقیت‌آمیزعملیات حفاری چاه شماره 10دانان گفت: این شرکت در راستاي اجرای طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید میادین نفتی کشور که از سوی شرکت ملی نفت ایران تدوین‌شده است پروژه‌های نفت شهر، دانان و سعادت‌آباد را در استان‌های کرمانشاه، ایلام و فارس در دست اجرا دارد.

وی با توضیح اینکه میدان نفتی دانان در 30 کیلومتری جنوب شرقی دهلران در استان ایلام واقع‌شده است، اظهار کرد: چاه پیش‌گفته در عمق سه هزار و 620متری حفر و با تولید دو هزار و 200 بشکه در روز به تولید مطلوب رسیده که نسبت به‌ پیش بینی‌ها، افزایشی بیش از دو برابردارد.

صالح وند بيان داشت: از ویژگی‌های اجرای طرح‌های توسعه‌ای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید با استفاده از دانش فنی و توان متخصصان، پیمانکاران و سازندگان قطعات و تجهیزات ساخت داخل است که در شرایط تحریم بااتکا به منابع و توانمندی‌های کشور اجرا می‌گردد.

مجري طرح نگهداشت و افزايش توليد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، عمليات حفاری یازده حلقه چاه در میدان نفتی دانان در دستور کار قرار دارد و نفت استحصال‌شده از چاه‌های این میدان از طریق خطوط لوله به واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی دهلران انتقال خواهد یافت.

میدان نفتی دانان در حوزه عملياتي شركت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از شرکت‌های زيرمجموعه شركت نفت مناطق مركزي ايران می‌باشد كه در سال 1350 کشف و تاکنون 9 حلقه چاه در این میدان حفاری و تکمیل‌شده است.

 

 


١١:١٧ - چهارشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٣٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٢١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده