سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
پنج شنبه ٠٢ ارديبهشت ١٤٠٠ EN

اخبار > با کاشت ۳۱۰۰ اصله نهال، به وسعت 161 هکتار فضای سبز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اضافه شد  چاپ        ارسال به دوست

با کاشت  ۳۱۰۰ اصله نهال، به وسعت 161 هکتار فضای سبز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اضافه شد
با کاشت ۳۱۰۰ اصله نهال، به وسعت 161 هکتار فضای سبز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اضافه شد

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست( HSE ) شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از کاشت ۳۱۰۰ اصله نهال و گسترش فضای سبز این شرکت به ۱۶۱ هکتار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، علیرضا قاسمی نژاد در این رابطه گفت، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی، فرصتی مغتنمی برای احیا و صیانت از محیط زیست فراهم شد و با کاشت تعداد ۳۱۰۰ اصله نهال از انواع گوناگون در مناطق عملیاتی و در حاشیه تاسیسات نفتی و گازی و همچنین مجتمع های مسکونی و اداری از زمین به عنوان بزرگترین و یگانه منبع زیست، تجلیل به عمل آمد.

وی افزود: روز درختکاری، نماد انس انسان با طبیعت و مجال دوباره تعظیم در برابر خالق یکتا و تفکر در زیبایی های بی بدیل نظام آفرینش است و غرس هر نهال، گامی در جهت زیباتر شدن هستی و هر درخت جلوه ای از عظمت الهی است.

بر اساس این گزارش، کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، همزمان با روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و با کاشت یک هزار اصله نهال و درختچه در ستاد شیراز و مناطق پنجگانه عملیاتی به استقبال بهار طبیعت رفتند، همچنین در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ۴۰ اصله نهال و درختچه در شهرکهای مسکونی این شرکت غرس شد، همچنین تعداد ۱۴۰۰ اصله نهال نارون، توت، عناب، سنجد، به، سرو نقره ای و زبان گنجشک در منطقه عملیاتی خانگیران و شهرکهای مسکونی نفت سرخس کاشته می شود.

این گزارش می افزاید، در ستاد و مناطق عملیاتی تابعه (نفت شهر ، تنگ بیجار، چشمه خوش، دهلران، سرکان /مالکوه) و مجتمع اداری منطقه عملیاتی ایلام و مجتمع مسکونی شهید تندگویان ایلام در شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز در مجموع ۶۰۰ اصله نهال کاشته شد.

در منطقه عملیاتی سراجه قم نیز ضمن کاشت ۱۰۰اصله نهال در راستای اجرای سیاست های زیست محیطی صنعت نفت، طرح درختکاری و ایجای فضای سبز اطراف تاسیسات عملیاتی با هدف ارتقا استانداردهای زیست محیطی، مبارزه با خشکسالی و بهسازی محیط با کاشت بیش از هفت هزار اصله درخت مثمر به وسعت هفت هزار مترمربع در طول سه سال اجرا شده است.

 

 

 


١٣:٥٩ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٢٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده