سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠ EN

اخبار > کارگروه رسیدگی به حادثه انفجار خط لوله چشمه خوش به اهواز تشکیل شد + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

کارگروه رسیدگی به حادثه انفجار خط لوله چشمه خوش به اهواز تشکیل شد + تصویر

جلسه بررسی حادثه انفجار حین عملیات توپکرانی در خط لوله کیلومتر 70 منطقه عملیاتی چشمه خوش به اهواز که منجر به کشته شدن 3 نفر از همکاران خدوم صنعت نفت و زخمی شدن 3 نفر دیگر از این همکاران شده بود برگزار شد.

همزمان با حضور مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در منطقه و پس از ابلاغ پیام وزیر نفت مبنی بر بررسی هرچه سریعتر دلایل و چگونگی وقوع حادثه انفجار خط لوله چشمه خوش به اهواز، جلسه  کارگروه رسیدگی به موضوع در چشمه خوش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ در این نشست مهندس رامین حاتمی با ابراز همدردی با خانواده های داغدیدگان این حادثه و همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: در خصوص پیگیری علل و چگونگی بروز این حادثه، بررسی های اولیه پس از بازدید میدانی از محل حادثه شروع و کارگروهی به همین منظورتشکیل شده است و در اسرع وقت تمام اطلاعات جمع آوری و تمام جوانب موضوع را بررسی خواهیم کرد تا علاوه بر پیشگیری از حوادث ناگواری از این قبیل، علت حادثه نیز مشخص و روشن شود.

وی در رابطه با بروز این حادثه افزود: این یک اتفاق خاص در یک شرایط عملیاتی بوده و همه تلاش گران صنعت نفت به این امر واقفند که تولید نفت و گاز  در شرایط بسیار صعب و دشوار همواره با ریسک بالای کاری همراه است.

مهندس حاتمی با بیان اهمیت و جایگاه رعایت اصول  HSE تاکید نمود: این اتفاق همه ما را به رعایت ضوابط و الزامات ایمنی در محیط های صنعتی رهنمون می سازد تا کمترین مخاطرات کاری را شاهد باشیم. هر چند در تولید نفت و گاز مخصوصا در چندین سال گذشته نکات ایمنی را همواره مدنظر داشته‌ایم و همواره کمترین میزان حادثه را در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه آن شاهد بوده ایم.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران،  با اشاره به تاکید وزیر نفت، نسبت به بررسی همه جانبه این حادثه عنوان داشت: همه امکانات و ظرفیت های شرکت های نفت مناطق مركزی و بهره برداری نفت و گاز غرب را در راستای رفع هر چه سریعتر مشکلات بوجود آمده در حادثه چشمه خوش را بسیج نموده ایم و به یاری خداوند متعال اقدامات لازم در جهت پیش گیری از حوادثی از این دست را به کار خواهیم گرفت.

بر اساس این گزارش؛ مهندس حاتمی با تسلیت مجدد به خانواده های همکاران مدافع عرصه تولید در این حادثه ناگوار تصریح کرد: تلاش های زیادی به منظور انتقال پیکر پاک این عزیران به زادگاهشان صورت گرفته و امیدوارم با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم تشییع و تدفین این عزیزان به نحو شایسته برگزار گردد.
 
وی افزود: با تمام توان همه ظرفیت های نفت مرکزی و وزارت نفت را در جهت تسلی خاطر خانواده های داغدار بسیج کرده و تلاش ما بر این است تا در کنار خانواده های داغدیده در این مصیبت بزرگ سهیم باشیم تا مرهمی هرچند اندک بر آلام خانواده همکاران لاله گون باشد.

مهندس حاتمی، با بیان این مطلب که با چشمانی اشکبار و دلهای مالامال از غم و اندوه از دست دادن همکاران عزیزمان مسیر و گام خود را در عرصه تولید استوارتر بر خواهیم داشت خاطر نشان کرد: با الطاف حضرت باری تعالی کوشش خواهیم کرد تا با تلاش مضاعف پاسخگوی زحمات و مجاهدت برادران خود در عرصه سازندگی و بالندگی صنعت نفت باشیم.

 

 


٠٧:٥١ - پنج شنبه ١٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده