سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠ EN

اخبار > ۲۵ درصد برق مصرفی زاگرس جنوبی از شبکه برق سراسری جدا شد + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

به منظور پیشگیری از خاموشی های سراسری برق:

۲۵ درصد برق مصرفی زاگرس جنوبی از شبکه برق سراسری جدا شد + تصویر

شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به منظور پیشگیری از خاموشی های سراسری برق ، ۲۵ درصد از بار برق مصرفی خود را با استفاده از مولدهای خود تامین اضطراری از شبکه داخلی جدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، سرپرست اداره برنامه ریزی و رئیس کمیته مدیریت انرژی این شرکت در تشریح این خبر، گفت: در راستای اجرای تصویب نامه هیئت وزیران جهت کاهش مصرف انرژی الکتریکی، این شرکت با بکارگیری مولدهای خود، تامین ۲۵ درصد برق مصرفی خود را از شبکه سراسری جدا و از خاموشی های بیشتر پیشگیری کرد.

مهندس حسن ظفرآبادی، افزود: این مولدها شامل انواع توربین های گازی، دیزل ژنراتور ها و نیروگاه‌های خورشیدی مستقر در مناطق عملیاتی است که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند.

ظفرآبادی با یادآوری اینکه طی سه سال گذشته در مجموع مصرف انواع انرژی در این شرکت ۷ درصد کاهش داشته است، گفت: راهبری بخشی از گاز تولیدی کشور بر عهده شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی قرار دارد که نیروی راه انداز تجهیزات فرآیندی تاسیسات گازی از طریق نیروی برق تامین می شود.

وی، افزود: این شرکت مسئولیت تولید بخشی از گاز مصرفی کشور را در پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، پارسیان، آغار و دالان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد بر عهده دارد.

ظفرآبادی در پایان یادآور شد: شرکت بهره‌بردرای نفت و گاز زاگرس جنوبی به پاس استقرار استانداردهای سیستم مدیریت انرژی در سال ۹۷ موفق به دریافت جایزه سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو UNIDO )شد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که با مرکزیت شیراز در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان فعالیت می کند.

 

 

 

 


١٢:٣٩ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٤٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده