سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠٧ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > با اتمام تعميرات اساسی, واحد بهره برداری و نمک زدایی نفت شهر راه اندازی شد + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

با انجام تعميرات اساسی واحد بهره برداری و نمک زدایی نفت شهر راه اندازی شد + تصویر
با اتمام تعميرات اساسی, واحد بهره برداری و نمک زدایی نفت شهر راه اندازی شد + تصویر

تعمیرات اساسی واحد نمک زدایی نفت شهر در مدت کمتر از یک ماه و در پنج گروه اصلی تعمیرات خطوط لوله، مکانیک، برق، ابزار دقیق و کارگاه مرکزی با موفقیت کامل پایان یافت و مجددا راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی، مهندس علی‌ رضایی مدیرعامل شركت بهره‌برداری نفت و گاز غرب به انجام تعميرات اساسي اين واحد بهره برداري توسط كاركنان اين شركت اشاره و اظهار داشت: فعالیت‌های تعمیرات اساسی، طبق برنامه توسط واحد بهره‌برداری، بازرسی فنی، HSE، خدمات فنی و مشاركت و پشتیبانی ترابری با موفقيت به انجام رسيد.

وي در همين رابطه اضافه كرد، با توجه به استفاده از ظرفیت و توان فني و مهندسي نیروهای متخصص و کارکنان این شركت در منطقه ياد شده جهت انجام اين مهم، صرفه جویی حدود 10 ميليارد ريال در بر داشته است.

وی در ادامه به تشریح مراحل انجام پروژه پرداخت و گفت: در مرحله اول مطالعات تئوری و عملیاتی تعمیرات به منظور شناسایی کامل نقاط معيوب و مد نظر تعمیرات انجام شد و سپس، فعاليت هاي تعميراتي حسب مورد و با رعايت الزامات مربوطه و توجه به حساسیت کار تعمیرات اساسی آن در دستور کار گروه فني اين شرکت قرار گرفت.

بر اساس این گزارش مهندس رضایی، فعالیت های تعمیرات اساسی در واحد نمک زدایی نفت شهر را شامل بستن تمامی شیرهای ورودی و خروجی کارخانه و شیرگاه ها و همچنین ورودی و خروجی مخازن و مسیرها، باز کردن بیش از ۶۰ عدد شیر ایمنی، تعمیر و نسب مجدد، تست عملکرد سیستم (ESD) و کلیه تجهیزات ابزار دقیق و رفع اشکال احتمالی، تعویض بیش از ۳۲ قسمت از خطوط فرآیندی طبق گزارش های بازرسی فنی، رفع اشکال از بیش از ۱۰ عدد از انواع شیرهای قسمت های مختلف واحد، سرویس باتری خانه و ترانس ها و سیستم (ups)، آچارکشی اتصالات برقی و بررسی عملکرد دستگاه ها در صورت قطع برق و داربست بندی کلیه ی نقاطی که نیاز به کار در ارتفاع داشت، عنوان كرد.

این گزارش می افزاید، مهندس رضایی با اشاره به تمدید چهار روزه زمان تعمیرات تصریح کرد: باتوجه به حجم زیاد کارها و مواجه شدن با کارهای پیش بینی نشده، جوشکاری اکثر مخازن به دلیل خوردگی و همچنین ایجاد شرایط ایمن برای راه اندازی واحد و رعایت الزامات ایمنی، زمان تعمیرات به مدت چهار روز تمدید و درنهایت واحد بهره برداری و نمک زدایی نفت شهر با رعایت کامل الزامات HSE پس از هوا زدایی مجددا راه اندازی شد.

 

 

 

 


٠٨:٤٥ - دوشنبه ٢٥ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٥٠٧    /    تعداد نمایش : ١٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده