سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠٧ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > تعميرات اساسي مرکز تفکیک گاز شماره يك کنگان به انجام رسيد + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

باهدف پايداري و استمرارتوليد؛

تعميرات اساسي مرکز تفکیک گاز شماره يك کنگان به انجام رسيد + تصویر

با تلاش کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، تعمیرات اساسی مرکز تفکیک گاز شماره یک کنگان و خط لوله ۴۸ اینچ انتقال گاز به پالایشگاه گاز فجر جم در کوتاه‌ترین زمان ممكن، پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، رئیس منطقه عملیاتی نار و کنگان،گفت: فعالیت‌های بازرسی فنی، بخارزنی، تمیزکاری و جوشکاری جداره داخلی کلیه تفکیک‌کننده‌های گازی، تعمیر و رفع عیب شیرآلات، نصب تجهیزات و ایجاد اتصالات، رفع اشکال و اطمینان از صحت عملکرد کنترل‌گر منطقی برنامه پذیر (PLC) و تابلوی اطفاء حریق اتاق کنترل مرکز تفکیک گاز شماره یک کنگان و... ازجمله تعمیرات انجام‌شده است.

مهندس جابر چرومی زاده، افزود: تمامی کلیدهای اصلی و فرعی مربوط به منبع تأمین برق عادی و اضطراری، تابلوهای کنترل ۳/۳ کیلوولت، خطوط برق فشارقوی الکتروموتورهای ۳۸۰ و ۳۳۰۰ ولت، ژنراتورهای اضطراری، پمپ‌های برقی و دیزل آب آتش‌نشانی و کمپرسورهای هوای مرکز تفکیک گاز شماره یک ناحیه کنگان نیز در سال جاری تعمیر اساسی شدند.

وی، ادامه داد: همچنین تعویض شیر برقی ۴۲ اینچ و به‌تناسب برشکاری و تغییر اندازه سیستم لوله‌گذاری (پایپینگ)، جوشکاری فلنج مربوط به شیر کروی محوطه توپک رانی و نصب شیر جدید از دیگر فعالیت‌های تعمیراتی انجام‌شده در مرکز تفکیک گاز شماره یک ناحیه کنگان است.

چرومی زاده با اشاره به اینکه، تعمیرات اساسی و ایمن‌سازی خط لوله ۴۸ اینچ انتقال گاز مرکز تفکیک شماره یک ناحیه کنگان به پالایشگاه فجر جم نیز در چهار مقطع به متراژ ۶۶۵ متر انجام شد، افزود: این تعمیرات شامل حذف گرده‌ماهی، خاک‌برداری، پوشش برداری، سند بلاست، رنگ‌آمیزی اپوکسی، برشکاری و جوشکاری در شش نقطه، تعویض ۱۵ متر از خط لوله، تولید خاک نرم، خاک‌ریزی و احداث گرده‌ماهی بوده است.

وی، افزود: در محدوده کیلومتر ۲۵ و ۲۶ خط لوله ۴۸ اینچ انتقال گاز باوجود پوشش بتونی وزنه‌ای (CCW) و صعب‌العبور بودن مسیر دسترسی، کار تخریب بتن مسلح، خاک‌برداری، برشکاری، عملیات خم‌کاری لوله ۴۸ اینچ و جوشکاری نیز با موفقیت به انجام رسید.

رئیس منطقه عملیاتی نار و کنگان با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی خطوط لوله و تأسیسات گازی همچنان ادامه دارد، گفت: کلیه فعالیت‌های تعمیرات اساسی با به‌کارگیری توان و امکانات منطقه و همکاری سایر مناطق عملیاتی در زمان تعیین‌شده با رعایت کلیه الزامات HSE، بازرسی و حفاظت فنی و دستورالعمل‌های پیشگیری از بیماری کرونا انجام می‌شود.

منطقه عملیاتی نار و کنگان یکی از مناطق عملیاتی پنج‌گانه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان‌های جم و کنگان در استان بوشهر قرار دارد و خوراک موردنیاز پالایشگاه گاز فجر جم را تأمین می‌کند.

 

 

 


١٤:٢٣ - دوشنبه ١ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٥١٨    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده