سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
چهارشنبه ٠٧ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > چاه شماره 75 منطقه عملیاتی خانگیران در مدار تولید قرار گرفت + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

چاه شماره 75 منطقه عملیاتی خانگیران
چاه شماره 75 منطقه عملیاتی خانگیران در مدار تولید قرار گرفت + تصویر

هم‌زمان با هفته دولت، چاه شماره 75 منطقه عملیاتی خانگیران با ظرفیت تولید روزانه 1.3 میلیون مترمکعب و به‌منظور حفظ و نگهداشت سقف تولید گاز موردنیاز منطقه شرق و شمال شرق به مدار تولید پیوست.

به گزارش روابط عمومی، مهندس محمدرضا سلطانی، مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در مراسم راه‌اندازی رسمی این چاه که با حضور نماینده مردم شهرستان سرخس در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه، فرماندار و مسئولان محلی شهرستان سرخس برگزار شد، با اشاره به اهمیت تولید و بهره‌برداری از این چاه، به تشریح روند عملیاتی شدن آن پرداخت و افزود: نگهداشت سقف تولید گاز موردنیاز منطقه شرق و شمال شرق ایجاب می‌کند که چاه‌های جدیدی در مخزن گازترش مزدوران حفر و با نصب تأسیسات سر چاهی و خطوط لوله موردنیاز به مجموعه چاه‌های تولیدی این مخزن اضافه شود.

وی اضافه كرد: عملیات اجرایی نصب تأسیسات سر چاهی و خطوط لوله این چاه توسط مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام گرفت و در شهریورماه سال جاری کار اجرایی تأسیسات سر چاهی و احداث خط لوله تولید و اتصال آن به مرکز جمع‌آوری شرقی به اتمام رسید و روز گذشته نيز آزمایش تولید این چاه با دبی تقریبی 1.3 میلیون مترمکعب در روزبه مدار تولید پیوست.

مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، در رابطه با هزينه عملیات حفاری اين چاه گفت: براي احداث تأسیسات و خطوط لوله چاه يادشده، حدود ۹ میلیون دلار و ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

بر اساس این گزارش، مهندس سلطانی تصریح کرد: یکی از نکات حائز اهمیت این پروژه تکیه به توان داخل و توجه خاص به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نیل به خودکفایی بیشتر بوده است، به‌گونه‌ای که در تکمیل چاه مذكور بیشتر ادوات و تجهیزات رشته تکمیلی چاه، ساخت داخل می‌باشد.

 

 


١٤:٤٧ - سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده