سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
دوشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٠ EN

اخبار > تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی پایان یافت + تصویر  چاپ        ارسال به دوست

تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی پایان یافت + تصویر

تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی با هدف پایداری تولید گاز در فصل سرما با تلاش شبانه روزی کارکنان منطقه عملیاتی پارسیان در شرایط ایمن و با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از منطقه عملیاتی پارسیان ، رئیس این منطقه عملیاتی گفت : تعمیرات اساسی میدان های گازی تابناک و وراوی به منظور استمرار تولید گاز در فصل سرما و مطابق برنامه زمان بندی و با تحقق تولید تکلیفی در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اتمام رسید.

مهندس کمال بلند پرواز جهرمی افزود: ایمن سازی خطوط لوله ۳۰ اینچ اول و دوم ارسال گاز از ناحیه تابناک و خط لوله ۱۶ اینچ ارسال گاز میدان وراوی به پالایشگاه پارسیان، خطوط لوله جریانی چاهها، تعمیرات برنامه ریزی شده بر روی تجهیزات و تأسیسات در مراکز جمع آوری گازها و چاهها از جمله اقداماتی است که در قالب برنامه تعمیرات اساسی در این دو میدان گازی در زمان مقرر با موفقیت به پایان رسید.

بلند پرواز جهرمی، با بیان اینکه اولویت برنامه تعمیرات اساسی امسال، ایمن سازی خطوط لوله اصلی انتقال گاز و خطوط لوله جریانی چاه‌ها است، افزود: در این برنامه تعمیراتی، خطوط لوله۳۰ اینچ اول و دوم ارسال گاز از مراکز جمع آوری سه گانه تابناک به پالایشگاه پارسیان، خط لوله ۱۶ اینچ ارسال گاز از مرکز جمع آوری وراوی به پالایشگاه پارسیان و خطوط لوله جریانی چاهها بازسازی ، بهسازی و ایمن سازی شد.

رئیس منطقه عملیاتی پارسیان با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی ناحیه تابناک و وراوی از اول شهریور ماه شروع و تا ۲۳ شهریور ماه ادامه یافت، افزود : علاوه بر ایمن سازی خطوط لوله، فعالیت های تعمیراتی برنامه ریزی شده بر روی تجهیزات و تأسیسات و اصلاحات فرآیندی در مراکز جمع آوری سه گانه گاز ناحیه تابناک و مرکز جمع آوری وراوی ، تأسیسات و چاهها توسط واحد های مختلف منطقه انجام شد.

وی، در پایان خاطر نشان کرد: تعمیرات اساسی میادین هما و شانول ، شامل ایمن سازی خطوط لوله ارسال گاز و مایعات گازی به پالایشگاه پارسیان، خطوط لوله جریانی چاه‌ها ، لخته گیر مرکز تفکیک هما و شانول، تعمیر تجهیزات و تأسیسات در مراکز جمع آوری و تفکیک هما و شانول نیز مطابق برنامه در حال انجام است .

منطقه عملیاتی پارسیان شامل چهار میدان فعال عملیاتی تابناک، هما، شانول و وراوی است که در جنوب استان فارس و در مجاورت شهرستان‌های لامرد، مهر، خنج و پارسیان قرار دارد و خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز پارسیان را تأمین می کند.

 

 

 

 

 


١٥:٥٦ - شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٥٦٤    /    تعداد نمایش : ١٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

میز خدمت
ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
صندوق شکایات
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
خانواده