سال «مهار تورم و رشد تولید» گرامی باد
سه شنبه 16 خرداد 1402 EN
  • 1401/03/25 - 12:40
  • تعداد بازدید خبر : 236
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

با تعمیر شیر فوران‌گیر؛ ضریب ایمنی چاه‌های نفت منطقه عملیاتی چشمه‌خوش افزایش یافت

خدمات فنی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش با همکاری کارگاه مرکزی منطقه عملیاتی تنگ بیجار اقدام به تعمیر و بازسازی یک دستگاه شیرفوران گیر‌ چاه‌پیمایی نمود.

خدمات فنی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش با همکاری کارگاه مرکزی منطقه عملیاتی تنگ بیجار و همچنین تعامل با سایر شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اقدام به تعمیر و بازسازی یک دستگاه شیرفوران گیر‌ چاه‌پیمایی نمود.

به گزارش روابط عمومی، مهندس میرحسین کاظمی، معاون مدیرعامل در عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در رابطه با مراحل انجام پروژه یادشده اظهار داشت: در این پروژه ضمن بهره‌برداری بهینه از امکانات، ادوات و ماشین‌آلات موجود مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، با استفاده از توان فنی و تخصصی داخل شرکت در کمتر از دو هفته با صرفه‌جویی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به پایان رسید.

وی افزود: با توجه به نیاز مبرم عملیاتی شرکت بهره برداری نفت وگاز غرب به این دستگاه، استفاده از منابع موجود شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در منطقه عملیاتی دالان شناسایی و مورد استفاده قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، شیر فوران‌گیر چاه‌پیمایی یکی از مهمترین ادوات کنترل فشار سرچاهی است که ضرورت دارد در هر عملیات درون‌چاهی به عنوان اولین دستگاه روی تاج چاه بسته شود تا بنا به هر دلیلی در حین انجام عملیات درون چاهی هر یک از ادوات کنترل فشار سرچاه دچار نشتی شد، همانند یک شیر هیدرولیکی از داخل کامیون چاهپیمایی با اعمال فشار هیدرولیک بسته شده و از فوران چاه جلوگیری کند.

 

تعمیر شیر فوران‌گیر در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش تعمیر شیر فوران‌گیر در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش تعمیر شیر فوران‌گیر در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش تعمیر شیر فوران‌گیر در منطقه عملیاتی چشمه‌خوش
  • گروه خبری : خبر,تصويري,تولیدی
  • کد خبر : 15080
کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

  روابط عمومی
عکاس

روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید