سال جهش تولید گرامی باد
جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩ EN

اخبار > انجام عملیات توپک رانی به طول ٧٠ کیلومتر  چاپ        ارسال به دوست

انجام عملیات  توپک رانی به طول ٧٠ کیلومتر
در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق محقق شد:

انجام عملیات توپک رانی به طول ٧٠ کیلومتر

به منظور کسب اطلاع از وضعیت خطوط لوله، عملیات توپک رانی هوشمند خطوط لوله 14 و 16 اینچ خانگیران با استفاده از توپک های هوشمند MFL/TFI در محدوده عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به طول 70 کیلومتر با موفقیت به پایان رسید.

مهندس حسین هنرور رئیس اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، با اشاره به جزئیات عملیات توپک رانی هوشمند روی خطوط لوله 14 و 16 اینچ عنوان کرد: این عملیات روی خطوط لوله 14 و 16 اینچ به طول تقریبی 70 کیلومترانجام شد و با موفقیت به پایان رسید و در توپکرانی خطوط هشت اینچ انتقال گاز چاه شماره 45 به مرکز جمع آوری، به طول تقریبی 200 کیلومتر در برنامه آتی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ، مهندس هنرور افزود : این نوع بازرسی با توجه به سرعت و دقت بالا به صورت روزافزون در حال گسترش است و با این نگرش انجام عملیات توپک رانی هوشمند خطوط با هدف بهره برداری ایمن و مستمر از میدانهای گازی خانگیران و گنبدلی در برنامه قرار گرفت و اولین بار در سال 93 خط لوله هشت اینچ چاه شماره 43 توپک رانی شد. همچنین پس از آن در سال 1394 خط لوله هشت اینچ انتقال گاز چاه شماره یک به چاه شماره دو توپکرانی انجام گرفت و با توجه به گزارش عیوب در سراسر خط مذکور، منجر به تعریف پروژه تعویض خط شد.در ادامه این عملیات در سال 1396خط لوله 16 اینچ به طول تقریبی 30 کیلومتر و با توجه به نتایج حاصله نقاط معیوب شناسایی و حذف آن ها در دستور کار اداره تعمیرات قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، توپک رانی هوشمند در صنعت نفت و گاز به عنوان یکی از روش های پیشرفته و نوین، جایگزین بازرسی سنتی به روش عملیات خاکبرداری،شده است. اطلاع از وضعیت خطوط لوله به منظور استمرار تولید و رفع نگرانی از مخاطرات ایمنی و پیشگیری از حوادث ناگهانی بسیار حائز اهمیت است و به همین جهت علاوه بر بازرسی های معمول، بازرسی خطوط لوله به وسیله توپک های هوشمند به عنوان فناوری جدید بازرسی جهت شناسایی عیوب دردستور کار قرار دارد.

 


١٦:٤١ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده