26 خرداد 1403
جهش تولید با مشارکت مردم
  • 1401/10/26 - 00:12
  • تعداد بازدید خبر : 1734
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

از اواسط آبان تا کنون ۴۴۰ میلیون متر مکعب از مخزن سراجه بازتولید شده است+تصویر

مدیر عامل نفت مرکزی در بازدید از منطقه عملیاتی سراجه قم از ذخیره سازی حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز در این میدان از ابتدای امسال و بازتولید ۴۴۰ میلیون متر مکعب از اواسط آبان خبر داد.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید از منطقه عملیاتی سراجه قم از ذخیره سازی حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز در این میدان  از ابتدای امسال و بازتولید ۴۴۰ میلیون متر مکعب از اواسط آبان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس مهدی حیدری در این بازدید که به جهت تقدیر از زحمات همکاران و پیگیری روند بازتولید گاز به این منطقه سفر کرده بود،  از نزدیک در جریان فعالیت های آنان قرار گرفت و با توجه به جایگاه ویژه ذخیره سازی گاز طبیعی اظهار داشت :یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما، تلاش برای همکاری‌های بیشتر در زمینه‌ ذخیره‌سازی گاز است، از این رو شرکت ملی نفت ایران با مأموریت ویژه به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در بحث بالادستی ما را مکلف به توسعه پروژه‌های ذخیره‌سازی کرده است .این شرکت به عنوان پیشرو در امر ذخیره سازی گاز در مخازن شوریجه و سراجه قم، تجربه گرانبهایی با هدف پشتیبانی از تولید و تامین سوخت زمستانی را در کارنامه خود دارد.

وی افزود : منطقه عملیاتی سراجه قم، از مناطق عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و یکی از مهم‌ترین تامین کننده راهبردی و پشتیبان شبکه توزیع گاز در فصول سرد سال است.

بر اساس این گزارش ، با توجه به موقعیت مخزن سراجه در مرکز کشور این امر کمک به سزایی در جبران کمبود گاز و افت فشار در این منطقه و شمال کشور ایفا می نماید. هم اکنون روزانه هشت میلیون متر مکعب از هشت حلقه چاه این مخزن بازتولید  و پس از فرآورش در پالایشگاه شهید فهمیده وارد خط لوله سراسری گاز می شود.

این گزارش می افزاید، منطقه عملیاتی سراجه در فاصله حدود ۵۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد . شرایط آب و هوایی این منطقه در تابستان با گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای طاقت فرسای زمستان همراه است که باعث ایجاد شرایط سخت کاری برای همکاران این منطقه می شود.

 

  • گروه خبری : خبر,تصويري,تولیدی
  • کد خبر : 15508
کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

  روابط عمومی
عکاس

روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب