سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها گرامی باد
پنجشنبه 30 دی 1400 EN
  • 1400/08/22 - 12:48
  • تعداد بازدید خبر : 178
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آماده تولید حداکثری گاز زمستانی است + تصویر

مهندس رامین حاتمی، در بازدید از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، از آمادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های تابعه بهره‌برداری زاگرس جنوبی، شرق و غرب جهت تأمین سوخت زمستانی خبر داد.

مهندس رامین حاتمی، در بازدید از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، از آمادگی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های تابعه بهره‌برداری زاگرس جنوبی، شرق و غرب  جهت تأمین سوخت زمستانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، رامین حاتمی، در این بازدید که با حضور فرخ علیخانی معاون تولید شرکت ملی نفت ایران و هرمز قلاوند مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران، از منطقه عملیاتی خانگیران به عمل آوردند، با تقدیر از برنامه ریزی منسجم در ستاد  و فعالیت های خستگی ناپذیر و شبانه روزی همکاران در شرکتهای تابعه،  در رابطه با فعالیت‌های صورت گرفته در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق جهت انجام تعهدات تولید تکلیفی اظهار داشت:  با توجه به تأکید مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر اهتمام کامل شرکت‌ها به منظور تأمین حداکثری تولید گاز در فصل سرما،  شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، طبق برنامه و بر اساس تعهدات تکلیفی خود در زمان اوج مصرف گاز در زمستان امسال، روزانه میزان ۶۵ میلیون مترمکعب گازتولید می نماید.

رئیس هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، با اشاره به جایگاه استراتژیک شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در تولید و تأمین گاز استان‌های شمال و شمال شرق کشور،  از انجام فعالیت‌های توسعه‌ای در این شرکت خبر داد و افزود: با توجه به جایگاه ویژه این شرکت و وجود پتانسیل بالقوه این منطقه،  توسعه میدان‌های گازی جدید در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی، به توسعه میدان گازی توس اشاره کرد و گفت: توسعه این میدان در اولویت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و در این زمینه مشاور طرح  انتخاب و مهندسی مقدماتی انجام‌شده  و اسناد لازم جهت برگزاری مناقصه در حال تهیه است و مراحل بعدی کار از طریق سرمایه‌گذاری و یا از طریق منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران، پیگیری خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، با تولید روزانه حدود ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز در فصل زمستان، معادل ۲۵ درصد کل گاز تولیدی کشور نقش بسزایی در تأمین پایدار سوخت زمستانی کشور ایفا می نماید.

 

لینک کوتاه خبر :
  • گروه خبری : خبر,تصويري,تولیدی
  • کد خبر : 14660
کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید